Turbulentní časy & Důvěrně známá místa

Aktuální animované filmy rakouských umělkyň

13.12.2016 19:00, Plzeň, Music bar Anděl, Bezručova 7

(c) trickywomen.at

Anglicky nebo bez dialogu

Program Turbulentní časy & Důvěrně známá místa prezentuje aktuální pozice rakouských filmových animátorek a nechává nahlédnout do plejády nejrozmanitějších technik a pracovních postupů, kterými chtějí filmařky obrátit naši pozornost k aktuálním a zároveň věčným tématům: kde a proč se cítíme doma (HomeStatements, Maria Weber); jaké to je, dostat se do města, kde empatie má být teprve objevena (Shut up Moon, Gudrun Krebitz); mysticky bezbřehé zkoumání města s pohledy na odhozené a znovu použité věci (Taipei Recyclers, Nikki Schuster). Nenasytnost, díky které sociální i ekologické cítění již není věcí společenství ale jednotlivce (Princess Disaster Movie, Xenia Ostrovskaya a YachaY, Anne Zwiener). Biografie (Zahrada & pálenka, Amelie Loy); účinky nudy, naděje i beznaděje na periferii (Ginny, Susi Jirkuff) nebo příběh ženy, která vědomě bere život do svých rukou (Two Melons – Birth of an Artist, Ingrid Gaier). Nevypočitatelnost i zištnost lásky na zeměkouli a ve vídeňském Grätzlu (Follow You, Katharina Petsche a Zamilovaný kuchař, Verena Hochleitner & Ulrike Swoboda-Ostermann). V programu jsou také filmy, které multiplikují minimalistické formy za použití excesivního soundu (Three Suns, LIA) a takové, které jsou výzvou pro filmové mechanismy i naše vnímání (Machine, Anna Vasof).

Šíře animačních technik sahá od analogových k digitálním, od kreslených přes clay animaci až k počítačově generované abstrakci.

Zamilovaný kuchař, režie: Verena Hochleitner, Ulrike Swoboda-Ostermann  (AT 2013, 10 min.)
Follow You, režie: Katharina Petsche (AT 2013, 4 min.)
Zahrada & pálenka, režie: Amelie Loy (AT 2013, 12 min.)
Ginny, režie: Susi Jirkuff (AT 2015, 5 min.)
HomeStatements, režie: Maria Weber (AT 2014, 8 min.)
Machine, režie: Anna Vasof (AT 2015, 2 min.)
Princess Disaster Movie, režie: Xenia Ostrovskaya (AT 2014, 4 min.)
Shut up Moon, režie: Gudrun Krebitz (AT 2014, 4 min.)
Taipei Recyclers, režie: Nikki Schuster (AT 2014, 7 min.)
Three Suns, režie: LIA (AT 2013, 8 min.)
Two Melons – Birth of an Artist, režie: Ingrid Gaier (AT 2014, 2 min.)
YachaY, režie: Anne Zwiener (AT 2015, 7 min.)

Program vznikl ve spolupráci festivalu Tricky Women a rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA).

XI. Animánie - festival animovaných filmů

Music bar Anděl

Vstupné: 50 Kč

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

Prague Microfestival
je každoroční festival, který letos již podesáté kombinuje současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a performancemi. Od 24. do 27. května představí více než 20 autorů z 10 zemí, mezi nimi i rakouské básníky Jopa Jotakina a Maxe Oravina. Více informací & kompletní program

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ