Bubreg Duo

Koncert vítězů soutěže Concertino Praga

15.06.2018 19:00, Jindřichův Hradec, zámek - Rytířský sál

(c) Privatarchiv

Absolutním vítězem 52. ročníku mezinárodní soutěže Concertino Praga, kterou pořádá Český rozhlas, se stalo Bubreg Duo. Mladí talentovaní hudebníci z Tyrolska, klarinetista Bence Bubreg (*2001) a saxofonista Márton Bubreg (*2004), mají za sebou již debut v Carnegie Hall v New Yorku a letos je čeká první vystoupení ve Wiener Konzerthausu. Českému publiku se duo spolu s dalšími laureáty soutěže představí na koncertě ve Slovanském domě v Praze a následném koncertním turné po jižních Čechách. Stanice Český rozhlas Vltava bude živě vysílat vystoupení ve Slovanském domě a v Jindřichově Hradci.

Bence Bubreg studuje klarinet na Tyrolské státní konzervatoři u Maximiliana Bauera a Márton Bubreg saxofon na Mnichovské hudební akademii u Koryuna Asatryana. Sourozenci Bubregovi vyhráli několik hlavních cen v různých mezinárodních soutěžích v Japonsku, Itálii, Francii, Slovinsku, České republice, Rakousku a Chorvatsku. Márton debutoval již ve svých 10 letech na letním festivalu v Innsbrucku s Tyrolským symfonickým orchestrem jako nejmladší sólista všech dob. V roce 2017 získal jako nejmladší soutěžící cenu Grand Prix des Tiroler Klassik Instrumentalistenpreises. Bence se za své mimořádné umělecké úspěchy stal nositelem ceny Jeunesse Special Award (2017).

Program: A. S. Arenskij, K. Stockhausen, F. Farkas, J. Brahms, B. Britten, O. Truan, B. H. Crussel, G. Lewin

7. 6., 19 h      Praha 1, Slovanský dům, Velký sál, Na Příkopě 22

11. 6., 17 h    Český Krumlov, zámek - Maškarní sál

12. 6., 17 h    Bechyně, zámek - Vokův sál

13. 6., 19 h    Třeboň, Schwarzenberská hrobka

15. 6., 19 h Jindřichův Hradec, zámek - Rytířský sál

Vstupenky na pražský koncert objednávejte na: simona.hopfingerova@rozhlas.cz

novinky

Mezinárodní hudební festival Murau 2019
Kompoziční soutěž 2019 v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Murau na téma "Jít novými cestami" - termín 13. ledna 2019. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ