Leyya

Budějovický Majáles (22. – 26. 5. 2018)

25.05.2018 20:30, České Budějovice, Sokolský ostrov, historické centrum

(c) leyya-music.com

Elektropopovou formaci Leyya založili Sophie Lindinger a Marco Kleebauer v roce 2013. Jejich sound se vyznačuje chytlavým, nenásilně impulzivním rytmem. Po vydání debutového alba Spanish Disco následoval pohádkový vzestup. Jedna rozhlasová stanice za druhou – počínaje rakouskou FM4 a britskou BBC konče – zařadila jejich singl Superego do svého programu, od té doby mají na Spotify více než dva milióny posluchačů a na YouTube se zhlédnutí počítají v řádu statisíců. V roce 2017 získali prestižní hudební cenu Amadeus Austrian Music Award v kategorii Alternative Pop/Rock a cenu FM4 Award. 

Budějovický Majáles, který organizují převážně mladí lidé, se již dlouhá léta snaží navázat na tradici původních studentských majálesů. Tento festival plný hudby, divadel, umění a zábavy v centru města se vstupem zdarma ale nenavštěvují jen mladí, vždyť i cílem organizátorů je přilákat také starší generaci rodičů a prarodičů.

Sophie Lindinger - Vocals

Marco Kleebauer - Sounddesigner

Leyya na Facebooku

Budějovický Majáles na Facebooku

Vstup volný

novinky

Mezinárodní hudební festival Murau 2019
Kompoziční soutěž 2019 v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Murau na téma "Jít novými cestami" - termín 13. ledna 2019. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ