Leyya

Budějovický Majáles (22. – 26. 5. 2018)

25.05.2018 20:30, České Budějovice, Sokolský ostrov, historické centrum

(c) leyya-music.com

Elektropopovou formaci Leyya založili Sophie Lindinger a Marco Kleebauer v roce 2013. Jejich sound se vyznačuje chytlavým, nenásilně impulzivním rytmem. Po vydání debutového alba Spanish Disco následoval pohádkový vzestup. Jedna rozhlasová stanice za druhou – počínaje rakouskou FM4 a britskou BBC konče – zařadila jejich singl Superego do svého programu, od té doby mají na Spotify více než dva milióny posluchačů a na YouTube se zhlédnutí počítají v řádu statisíců. V roce 2017 získali prestižní hudební cenu Amadeus Austrian Music Award v kategorii Alternative Pop/Rock a cenu FM4 Award. 

Budějovický Majáles, který organizují převážně mladí lidé, se již dlouhá léta snaží navázat na tradici původních studentských majálesů. Tento festival plný hudby, divadel, umění a zábavy v centru města se vstupem zdarma ale nenavštěvují jen mladí, vždyť i cílem organizátorů je přilákat také starší generaci rodičů a prarodičů.

Sophie Lindinger - Vocals

Marco Kleebauer - Sounddesigner

Leyya na Facebooku

Budějovický Majáles na Facebooku

Vstup volný

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Kompoziční soutěž Mauricia Kagela 2018
Čtvrtý ročník soutěže pro skladatele do 40 let Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb se bude konat ve dnech 4. - 7. února 2019. Uzávěrka přihlášek: 15. srpen 2018. Podmínky účasti a další podrobnosti v němčině a v angličtině

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ