Brigitta Falkner: Strategien der Wirtsfindung

25.05.2018 17:00, Plzeň, Západočeská univerzita v Plzni, Univerzitní 8

(c) Brigitta Falkner

Pouze německy

Tvorba Brigitte Falkner (*1959, Vídeň) je v rámci rakouské literatury jedinečná. Originálním způsobem experimentuje s kolážemi obrazu a písma, jejich prolínáním, záměnou či (úplným) splynutím. Její tvorba boří konvenční hranice literatury a postmoderně rozšiřuje prostor poezie. Objevují se v ní nové žánry, jak to dokazuje poslední sbírka Strategien der Wirtsfindung (2017): literární dílo, které se vyznačuje překvapivým prolínáním přírodních věd, prvků Graphic Novel a metaliterárního diskurzu.

Autorské čtení se koná v rámci mezinárodní konference Svazu germanistů České republiky Experimentierräume. Herausforderungen und Tendenzen, pořádanou Katedrou německého jazyka Pedagogické fakulty Západočeské univerzity. Více informací a program konference: https://konferenz2018.zcu.cz/.

Vstup volný

novinky

Stipendium Paula Celana pro překladatele
Vídeňský institut humanitních věd (IWM Wien) vypisuje na akademický rok 2019/20 stipendium, které je určené pro překladatele textů z oblastí humanitních, sociálních a kulturních věd z/do východoevropských jazyků. Uzávěrka přihlášek: 28.02.2019. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ