10.04.2013 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18
Pouze německy
Fotky z přednášky naleznete zde.
„Mladá Praha" nebyl spolek ani klub, byla to „srdeční záležitost" stejně smýšlejících příslušníků jedné generace... (Oskar Wiener)
Přednáška se zabývá - v rámci pražské německé literatury dosud opomíjenými - skupinami Jung Prag (1898/99), Freie deutsche Künstlervereinigung (1899/1900) a následné Frühlingsgeneration („jarní generace“), jejich působením a publikačními platformami.
Julia Hadwiger působila jako lektorka na FF UK a v současné době je vědeckou pracovnicí v oboru novější německá literatura na Ústavu germánských studií FF UK.
Vstup volný
Welser Stadtschreiberin/Stadtschreiber 2025
Město Wels vypisuje na období 1.9.–30.11.2025 stipendium pro „welského městského spisovatele nebo spisovatelku“. Stipendium je určené literátům, kteří chtějí upevnit svou uměleckou autonomii a jsou odhodláni se angažovat na kulturní scéně města Wels.
Uzávěrka přihlášek: 9.6.2025.
Další informace
Rakouské kulturní fórum v Praze © 2025
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at