Petra Piuk: Toni und Moni oder: Anleitung zum Heimatroman

Literatura v parku

16.09.2018 15:45, Praha 3, Prague Central Camp, Nad Ohradou 17

(c) detailsinn.at

Konsekutivně tlumočeno

V rámci 8. ročníku open-air festivalu Literatura v parku, který se koná v pražském parku Pražačka, představí Petra Piuk svůj román s názvem „Toni und Moni oder: Anleitung zum Heimatroman“. Petra Piukv románu načrtává obraz rakouského venkova, ale o žádnou idylu se nejedná. Autorka zde se sarkasmem a cynismem ukazuje lidské nedostatky, její antihrdinové žijí ve světě plném násilí, rasismu a alkoholismu. Ne náhodou bývá Petra Piuk se svým neúprosným pohledem na rakouskou provincii přirovnávána k Thomasovi Bernhardovi.

Petra Piuk(*1975, Güssing) žije a pracuje ve Vídni. Absolvovala Leondinskou literární akademii. Její románový debut „Lucy fliegt“ (2016) byl oceněn Literární cenou města Vídeň. Díku tomuto románu byla rovněž pozvána na literární soutěž Floriana. V roce 2016 jí byla udělena Cena spolkové země Burgenland. Román „Toni und Moni oder: Anleitung zum Heimatroman“ (2017) je jejím druhým románem.

Pražský literární dům

... na Facebooku

Vstup volný

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2019
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2019. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T229
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ