Petra Piuk: Toni und Moni oder: Anleitung zum Heimatroman

Literatura v parku

16.09.2018 15:45, Praha 3, Prague Central Camp, Nad Ohradou 17

(c) detailsinn.at

Konsekutivně tlumočeno

V rámci 8. ročníku open-air festivalu Literatura v parku, který se koná v pražském parku Pražačka, představí Petra Piuk svůj román s názvem „Toni und Moni oder: Anleitung zum Heimatroman“. Petra Piukv románu načrtává obraz rakouského venkova, ale o žádnou idylu se nejedná. Autorka zde se sarkasmem a cynismem ukazuje lidské nedostatky, její antihrdinové žijí ve světě plném násilí, rasismu a alkoholismu. Ne náhodou bývá Petra Piuk se svým neúprosným pohledem na rakouskou provincii přirovnávána k Thomasovi Bernhardovi.

Petra Piuk(*1975, Güssing) žije a pracuje ve Vídni. Absolvovala Leondinskou literární akademii. Její románový debut „Lucy fliegt“ (2016) byl oceněn Literární cenou města Vídeň. Díku tomuto románu byla rovněž pozvána na literární soutěž Floriana. V roce 2016 jí byla udělena Cena spolkové země Burgenland. Román „Toni und Moni oder: Anleitung zum Heimatroman“ (2017) je jejím druhým románem.

Pražský literární dům

... na Facebooku

Vstup volný

novinky

Stipendium Paula Celana pro překladatele
Vídeňský institut humanitních věd (IWM Wien) vypisuje na akademický rok 2019/20 stipendium, které je určené pro překladatele textů z oblastí humanitních, sociálních a kulturních věd z/do východoevropských jazyků. Uzávěrka přihlášek: 28.02.2019. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ