Poznejte naši knihovnu!

24.01.2019 17:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) RKF

17h pouze česky - 18h pouze německy

Zajímá vás nejnovější román Roberta Menasseho? Chcete se dozvědět něco ze života W. A. Mozarta, S. Freuda či Marie Terezie? Nebo snad sháníte průvodce po Vídni? Pak právě pro vás je tu Knihovna Rakouského kulturního fóra, ve které najdete nejen knihy, ale i časopisy, audioknihy a DVD zabývající se Rakouskem. Její fond zahrnuje rakouskou beletrii v originále a českém překladu, publikace k rakouským dějinám, politice, společenským vědám, literární vědě, umění, filmu, hudbě a mnoha dalším oblastem.

V uplynulých měsících prošla knihovna výraznou proměnou – fond omládl, stal se přehlednějším a díky online katalogu i dostupnějším – a proto jsme pro vás připravili krátký seminář, na kterém vás seznámíme nejen s obsahem knihovny a s tím, jak efektivně vyhledávat v našem online katalogu, ale také s dalšími rakouskými informačními zdroji.

Více informací o knihovně a knihovní katalog

Vstup volný

novinky

Vypsání stipendia „Welser StadtschreiberIn 2019“
Město Wels vypisuje na období 1.9.–30.11.2019 jedno stipendium pro „welského městského spisovatele“. Stipendium je určené literátům bez rozdílu věku, kteří chtějí upevnit svoji uměleckou autonomii a jsou odhodláni se angažovat na kulturní scéně města Wels. Uzávěrka přihlášek: 28. června 2019. Další informace

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T2552
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ