17.06.2014 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18
Pouze německy
Biografie následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda, který byl zavražděn 28. června 1914, se zabývá především jeho rolí v politice, diplomacii a ve vojenství. Popisuje arcivévodovu životní pouť od mládí přes neobvyklou cestu kolem světa až po budování paralelní vlády v Belvederu a zobrazuje ho nejen jako šťastného otce rodiny, ale i jako mocného politika.
Alma Hannig přednáší moderní a soudobé dějiny na univerzitě v Bonnu. Studovala historii, politologii, psychologii a španělštinu v Bonnu, Bilbau, Salamance a ve Vídni. Její výzkum se zaměřuje především na historii Rakouska-Uherska, dějiny diplomacie a šlechty v dlouhém 19. století. Dlouhodobě spolupracuje s různými muzei, naposledy na výstavě k první světové válce ve vídeňském Vojenském historickém muzeu.
Nakladatelství: Amalthea
Vstup volný
Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2025 bude knihovna RKF od 28.7.2025 do 17.8.2025 uzavřena. Od 18.8.2025 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Rakouské kulturní fórum v Praze © 2025
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at