Heribert Friedl

1 MDCIV, 8 HEROES, 69 SOULSTICS, 3 FOUR CHARACTER WORDS, 1 THING and one LOVE

01.04. - 30.04.2020, YouTube RKF

(c) Heribert Friedl

V rámci dočasné online prezentace kulturních akcí RKF bychom Vám rádi v následujícím videu představili umělce Heriberta Friedla, jehož výstava 1 MDCIV, 8 HEROES, 69 SOULSTICS, 3 FOUR CHARACTER WORDS, 1 THING and one LOVE bude letos k vidění v naší galerii.

Heribert Friedl představí tzv. čichovou instalaci  MDCIV, ale také další ukázky svých děl jako např. Sérii HEROES, která bude prezentována vůbec poprvé, dále minimalistickou sérii SOULSTICKS, jakož i díla ze série FOUR CHARACTER WORDS (tisky na hliníku) a solitérní práce DING#1 (fóliový objekt).

Po letech téměř úplné vizuální abstinence se umělec Heribert Friedl opět přibližuje barevnému spektru. Pokouší se o vizuální obrat ve formálním vyjádření, aniž by se však zcela zříkal hlavního tématu své práce (olfaktoriky). Většina jeho dosavadních prací se téměř výlučně zabývala čichovými podněty respektive aromatickými látkami. Návštěvníci se na výstavě často setkávali s domněle prázdnými místnostmi. Recipienti těchto prací byli vyzváni, aby třeli stěny a pak si přivoněli. Vůně byla chápána spíše jako příčina – účinek byl samozřejmě u každého návštěvníka odlišný. Vůně jako malba, která se zapojením diváka rozpíná do prostoru jako socha.

Heribert Friedl vystudoval sochařství Univerzitě užitého umění ve Vídni, kde v současné době také vyučuje.

Video na YouTube RKF
(Video & hudba: Heribert Friedl)

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858531706766
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ