Schwarzkopf

MFF Jeden svět (6.–16. 3. 2012)

14.03.2012 17:30, Praha 1, kino Ponrepo, Bartolomějská 11

© Thimfilm

Původní znění, české a anglické titulky

Hlavní postavou snímku Schwarzkopf je Nazar, pětadvacetiletý rakouský rapper s íránskými kořeny. Kvůli podezření z ozbrojené loupeže strávil čtyři týdny v cele předběžného zadržení a nyní se musí vyrovnat s obtížnou finanční situací. Odjíždí proto do Berlína nahrát svoji druhou desku, která je opět plná kontroverzních textů, v nichž nechává naplno zaznít pocity typické pro generaci přistěhovaleckých potomků. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli vzpomíná na život ovlivněný pouliční kriminalitou, nefunkční rodinou a odmítavým postojem ze strany většinové společnosti. Rap představuje pro Nazara a početnou obec jeho fanoušků ideální únik ze všední reality a možnost nalézt vlastní identitu.

Snímek režiséra Armana T. Riahiho s množstvím záběrů z Nazarových koncertů či z natáčení videoklipů přibližuje na jedné straně hudební kariéru populárního rakouského rappera, na druhé pak životní styl generace mladých imigrantů snažících se zakořenit v nové zemi.

Arman T. Riahi (*1981, Irán) vyrostl ve Vídni, kde již jako student natočil první krátké filmy. Vystudoval mediální techniku a pracoval jako grafický designér v Londýně a ve Vídni. Od roku 2005 pracuje jako režisér a autor na volné noze pro různé vídeňské filmové produkce. V kategorii režie/scénář se v roce 2006 zúčastnil tvůrčí dílny Berlinale Talent Campus. Snímek Schwarzkopf je jeho první dlouhometrážní dokument.

A 2011, 90 min.

Ponrepo je kino Narodního filmového archivu

Informace o vstupném: Filmový festival Jeden svět 2012

MFF Jeden svět - Dokumentární filmy o lidských právech

Schwarzkopf na Facebooku

Rozhovor s režisérem Armanem T. Riahim na Rádio Česko

Arman T. Riahi v reportáži Jednoho Světa

Rozhovor s režisérem Armanem T. Riahim na dokweb.net

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ