Schwarzkopf

MFF Jeden svět (6.–16. 3. 2012)

14.03.2012 17:30, Praha 1, kino Ponrepo, Bartolomějská 11

© Thimfilm

Původní znění, české a anglické titulky

Hlavní postavou snímku Schwarzkopf je Nazar, pětadvacetiletý rakouský rapper s íránskými kořeny. Kvůli podezření z ozbrojené loupeže strávil čtyři týdny v cele předběžného zadržení a nyní se musí vyrovnat s obtížnou finanční situací. Odjíždí proto do Berlína nahrát svoji druhou desku, která je opět plná kontroverzních textů, v nichž nechává naplno zaznít pocity typické pro generaci přistěhovaleckých potomků. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli vzpomíná na život ovlivněný pouliční kriminalitou, nefunkční rodinou a odmítavým postojem ze strany většinové společnosti. Rap představuje pro Nazara a početnou obec jeho fanoušků ideální únik ze všední reality a možnost nalézt vlastní identitu.

Snímek režiséra Armana T. Riahiho s množstvím záběrů z Nazarových koncertů či z natáčení videoklipů přibližuje na jedné straně hudební kariéru populárního rakouského rappera, na druhé pak životní styl generace mladých imigrantů snažících se zakořenit v nové zemi.

Arman T. Riahi (*1981, Irán) vyrostl ve Vídni, kde již jako student natočil první krátké filmy. Vystudoval mediální techniku a pracoval jako grafický designér v Londýně a ve Vídni. Od roku 2005 pracuje jako režisér a autor na volné noze pro různé vídeňské filmové produkce. V kategorii režie/scénář se v roce 2006 zúčastnil tvůrčí dílny Berlinale Talent Campus. Snímek Schwarzkopf je jeho první dlouhometrážní dokument.

A 2011, 90 min.

Ponrepo je kino Narodního filmového archivu

Informace o vstupném: Filmový festival Jeden svět 2012

MFF Jeden svět - Dokumentární filmy o lidských právech

Schwarzkopf na Facebooku

Rozhovor s režisérem Armanem T. Riahim na Rádio Česko

Arman T. Riahi v reportáži Jednoho Světa

Rozhovor s režisérem Armanem T. Riahim na dokweb.net

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

AiR pro českého umělce v Grazu
Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015, zapsaný ústav a program St.A.i.R. zemské vlády spolkové země Štýrsko vyhlašují otevřenou výzvu na rezidenční pobyt ve městě Graz (Štýrský Hradec) v termínu září až listopad 2017. Více informací (v angličtině).

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2017
Úřad spolkového kancléře ve spolupráci s KulturKontakt Austria vypisuje na školní rok 2017 stipendijní místa ve Vídni a v Salzburgu pro zahraniční umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016 příp. 15. října 2016 (podle oboru). Více informací naleznete zde.

Vyhrajte jízdenky LEO Expressu
Od července 2016 jezdí společnost LEO Express i do Vídně a Vy s námi můžete během léta každý týden soutěžit o 2 vouchery na libovolnou jízdu ve třídě Economy a vyrazit například do rakouské metropole za kulturou. Kvízy zveřejníme na našem facebooku.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ