WANNABE

13. Festival krátkých filmů Praha (17.- 21. 1. 2018)

20.01.2018 19:00, Praha 10, Kino Pilotů, Donská 19

(c) wannabe-film.com

Nemecky; anglické a české titulky

Coco je sedmnáct, a přestože nemá potřebný talent, zoufale se snaží stát slavnou. Je ochotná udělat cokoli, aby dosáhla uznání a vymanila se z průměrnosti. WANNABE, cross-mediální projekt spojující film s online video scénou, je příběhem mladé youtuberky, která si buduje fiktivní svět na internetu.

Jannis Lenz pracuje jako asistent Michaela Hanekeho a Wolfganga Murnbergera na katedře režie Filmakademie ve Vídni. Jeho první studentský film SCHATTENBOXER (2015) vyhrál několik cen včetně ceny za nejlepší hraný krátký film na festivalu rakouského filmu Diagonale a zvláštního uznání na 69. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Edinburghu. Jeho další film STAV BEZTÍŽE (2016) byl v prvním roce uveden na více než sto festivalech jako MFF v Rotterdamu, Tampere, Palm Springs a Sheffield Doc a získal řadu ocenění, např. cenu za nejlepší studentský dokumentární film na 49. Montreal World Film Festival a další ceny v Hongkongu, New Yorku nebo Vídni. Lenzův absolventský bakalářský film na Filmakademie ve Vídni WANNABE získal cenu EFA pro nejlepší evropský film v Clermond-Ferrandu a je nominován na Evropské filmové ceny 2017. V roce 2016 zasedal Lenz v různých porotách na mezinárodních filmových a literárních festivalech a získal stipendium rakouského kancléřství START pro filmové umělce. Od roku 2017 je členem Evropské filmové akademie.

Ty nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa se představí na 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se uskuteční v kině Světozor a Pilotů od 17. do 21. ledna 2018. Téměř stovku hraných snímků nabídne program, v němž má své tradiční místo mezinárodní soutěž, sekce Labo či noční Brutal Relax Show. Novinkou je soutěžní program českých krátkých filmů, které vznikly v uplynulém roce. Bohatý program doplní vybrané přehledové sekce a retrospektivy.

WANNABE
Režie: Jannis Lenz
A 2017, 29 min.

COCO ON YOUTUBE: COCO-CHANNEL 
COCO ON FACEBOOK

Festival krátkých filmů Praha
Festival krátkých filmů Praha - Facebook

 

 

novinky

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ