Zlatá země zaslíbená

Dokumentární pondělí kina Světozor / Ozvěny MFF KV

14.07.2014 20:45, Praha 1, kino Světozor, Malý sál, Vodičkova 41

© sixpackfilmdata

Anglicky s českými titulky

Už od dob zlaté horečky na konci 19. století je Yukon se svojí legendární zlatonosnou řekou Klondike vnímán jako odlehlý kus země zahalený tajemstvím. V časech ekonomické nestability pak vysoká cena zlata přitahuje znovu další a další prospektory, kteří v opojení novodobé zlaté horečky hledají bájnou zlatou žílu. A věří, že navzdory desetiletím intenzivní těžby zlata se tato matka všech zlatých žil stále schovává někde pod zemí.

Earth´s Golden Playground vyhrál letos v Saarbrückenu Cenu Maxe Ophülse za nejlepší dokumentární film. Projekce se koná v rámci ozvěn MFF Karlovy Vary ve spolupráci s Institutem Dokumentárního Filmu.

Režie: Andreas Horvath
Earth´s Golden Playground (A / CND 2013, 106 min.)

Earths Golden Playground – Trailer

Informace o vstupném: Kino Světozor

Dokumentární symfonie ze světa zlatokopů - článek Filipa Šebka na DOKweb.cz

Rozhovor s režisérem Andreasem Horvathem na Tyden.cz

 

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

 

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

Tranzit – rezidenční pobyty 2017 v MuseumsQuartier/quartier 21 ve Vídni
Tranzit nabízí umělcům a dalším profesionálům na současné umělecké scéně jedno- nebo dvouměsíční pobyt v rámci programu "Artist in Residence" v MuseumsQuartier/quartier 21 ve Vídni. Z ČR bude na rok 2017 vybrán jeden rezident v terminu duben/květen 2017, který obdrží měsíční stipendium ve výši 1050 EUR. Přihlášky pošlete v anglickém jazyce do 10. 10. 2016 na: v.janickova@tranzit.org. Více informací k přihlášce a k stipendiu.

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2017
Úřad spolkového kancléře ve spolupráci s KulturKontakt Austria vypisuje na školní rok 2017 stipendijní místa ve Vídni a v Salzburgu pro zahraniční umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016 příp. 15. října 2016 (podle oboru). Více informací naleznete zde.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ