Zlatá země zaslíbená

Dokumentární pondělí kina Světozor / Ozvěny MFF KV

14.07.2014 20:45, Praha 1, kino Světozor, Malý sál, Vodičkova 41

© sixpackfilmdata

Anglicky s českými titulky

Už od dob zlaté horečky na konci 19. století je Yukon se svojí legendární zlatonosnou řekou Klondike vnímán jako odlehlý kus země zahalený tajemstvím. V časech ekonomické nestability pak vysoká cena zlata přitahuje znovu další a další prospektory, kteří v opojení novodobé zlaté horečky hledají bájnou zlatou žílu. A věří, že navzdory desetiletím intenzivní těžby zlata se tato matka všech zlatých žil stále schovává někde pod zemí.

Earth´s Golden Playground vyhrál letos v Saarbrückenu Cenu Maxe Ophülse za nejlepší dokumentární film. Projekce se koná v rámci ozvěn MFF Karlovy Vary ve spolupráci s Institutem Dokumentárního Filmu.

Režie: Andreas Horvath
Earth´s Golden Playground (A / CND 2013, 106 min.)

Earths Golden Playground – Trailer

Informace o vstupném: Kino Světozor

Dokumentární symfonie ze světa zlatokopů - článek Filipa Šebka na DOKweb.cz

Rozhovor s režisérem Andreasem Horvathem na Tyden.cz

 

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

 

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

AiR pro českého umělce v Grazu
Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015, zapsaný ústav a program St.A.i.R. zemské vlády spolkové země Štýrsko vyhlašují otevřenou výzvu na rezidenční pobyt ve městě Graz (Štýrský Hradec) v termínu září až listopad 2017. Více informací (v angličtině).

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2017
Úřad spolkového kancléře ve spolupráci s KulturKontakt Austria vypisuje na školní rok 2017 stipendijní místa ve Vídni a v Salzburgu pro zahraniční umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016 příp. 15. října 2016 (podle oboru). Více informací naleznete zde.

Vyhrajte jízdenky LEO Expressu
Od července 2016 jezdí společnost LEO Express i do Vídně a Vy s námi můžete během léta každý týden soutěžit o 2 vouchery na libovolnou jízdu ve třídě Economy a vyrazit například do rakouské metropole za kulturou. Kvízy zveřejníme na našem facebooku.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ