Koncert: Joseph Woelfl a jeho čeští přátelé

III. mezinárodní sympozium Josepha Woelfla

20.05.2016 19:30, Praha 5, Vila Bertramka, Mozartova 169

Joseph Woelfl © Meyer

Vedle tří velikánů vídeňské klasiky působil další skladatel, který měl nesporný vliv na klavírní hudbu 19. století: salcburský rodák Joseph Woelfl (1773–1812). Jeho grandiózní koncert 29. září 1791 u příležitosti pražské korunovace císaře Leopolda II. byl přijat s nadšením. – Koncert se koná v rámci III. mezinárodního sympozia o Josephu Woelflovi, které pořádá Mezinárodní společnost Josepha Woelfla ve spolupráci s Akademií věd ČR, HAMU a Mozartovou obcí v ČR ve dnech 19. - 21. května v RKF v Praze.

Joseph Woelfl se narodil v roce 1773 v Salcburku a prošel komplexní hudební výchovou u Leopolda, Wolfganga Amadea a Nannerl Mozartových stejně jako u Michaela Haydna. V roce 1790 odešel ze Salcburku a udělal „mezinárodní kariéru" ve Vídni, Varšavě, Praze, Drážďanech, Lipsku, Berlíně, Hamburku, Paříži a Londýně - a to nejen jako vynikající klavírní virtuos, ale také jako skladatel a pedagog.

Program:
Leopold Koželuh: Sonata à quatre mains in F-dur Op. 10
Joseph Woelfl: Ballade „Die Geister des Sees“ WoO 20 pro soprán a klavír
Joseph Woelfl: „Le diable à quatre“ in E-dur Op. 50 pro klavír
František Xaver Dušek: písně pro soprán a klavír
Vincenc Václav Mašek: písně pro soprán a klavír
Joseph Woelfl: Eight favorite airs of Mozarts celebrated opera “Le Nozze di Figaro“ WoO 60 adapted for two performers on one piano forte

Účinkují:
Susanne Kapfer, soprán (držitelka ceny Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu Mozartovy obce v České republice 2015) 
Cordelia Höfer-Teutsch & Margit Haider-Dechant, klavír

Vstup volný

novinky

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ