Písňový večer: Pocta Beethovenovi

Janáčkův máj (22. 5. – 9. 6. 2017)

25.05.2017 18:00, Hradec nad Moravicí, Červený zámek

(c) Wesely

Sopranistka lldikó Raimondi a pianista Gottlieb Wallisch se ve svém programuna festivalu Janáčkův máj zaměřili především na dílo Ludwiga van Beethovena, od jehož úmrtí letos uplynulo 190 let. Koncert se koná na místě, kde skladatel na pozvání knížete Lichnovského pobýval, na zámku v Hradci nad Moravicí. 

Festival Janáčkův máj 2017 se letos koná po dvaačtyřicáté a zahrnuje 23 koncertů umělců z 9 zemí v různých městech Moravskoslezského kraje.

Ildikó Raimondi je slavná nejen jako operní a koncertní pěvkyně, ale také jako písňová interpretka. Od roku 1991 je členkou Wiener Staatsoper. Jako host vystupovala na jevištích Deutsche Oper Berlin, Semperoper Dresden, Bayerische Staatsoper München a Opernhaus Zürich. Spolupracovala s Wiener Philharmoniker pod vedením Leopolda Hagera nebo také se Sächsische Staatskapelle

Dresden s dirigentem Zubinem Mehtou. 

Gottlieb Wallisch byl v šesti letech nejmladším studentem ve třídě talentů na Univerzitě hudby a dramatických umění ve Vídni. Následovalo studium hry na klavír ve Vídni a v Berlíně, v roce 1995 pak vítězství v soutěži Stravinsky Awards. Vedle četných nahrávek a koncertní činnosti přednáší na Haute École de Musique de Genève. V roce 2012 ho firma Steinway & Sons zařadila na prestižní seznam „Steinway Artists“.

Účinkují:
Ildikó Raimondi, soprán
Gottlieb Wallisch, klavír

Program:
L. v. Beethoven, W. A. Mozart, V. J. Tomášek, F. Schubert

Vstupné: 180 Kč

novinky

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Kompoziční soutěž Mauricia Kagela 2018
Čtvrtý ročník soutěže pro skladatele do 40 let Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb se bude konat ve dnech 4. - 7. února 2019. Uzávěrka přihlášek: 15. srpen 2018. Podmínky účasti a další podrobnosti v němčině a v angličtině

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ