Burgtheater

Dokumentární pondělí kina Světozor & Pražský divadelní festival německého jazyka

25.11.2019 20:45, Praha 1, kino Světozor, Vodičkova 41

(c) www.burg-film.com

Německy; české a anglické titulky

Film Burgtheater představí jedno z nejdůležitějších divadel na světě ve formě objevné filmové cesty, na níž uvidíme, co jinak zůstává skryto: práci, která je nezbytná, aby se tento velký kulturní mechanismus udržel v pohybu. Poznáme, jak do sebe zapadají jednotlivé pracovní procesy a kolik různých kroků je třeba vykonat od výběru hry až po její premiéru. Rozmanité úhly pohledu na Burgtheater nám tak obzvlášť intenzivně dovolí pochopit, proč je divadlo tak fascinující.

Projekce se koná v rámci Off-programu 24. ročníku Pražského divadelního festival německého jazyka.

Burgtheater (AT 2019, 95 min.)
Režie: Hans Andreas Guttner
Účinkující: Fabian Krüger, Katharina Lorenz, Nicholas Ofczarek, Christoph Radakovits aj.
Trailer

Kino Světozor

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15904943217893
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ