Daniel Glattauer: Dobrý proti severáku

V rámci LiStOVáNí – cyklu scénických čtení

23.02.2012 19:30, České Budějovice, JČD Malé divadlo, Hradební 18

Obrázek k akci Daniel Glattauer: Dobrý proti severáku

Pouze česky

Emmi Rothnerová chce přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože mu Emmi dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano? Tenhle milostný balet by se jistě líbil všem romantikům. Oba protagonisté v knize okusí nejrůznější odstíny a tóny staré dobré romantické touhy, která vzkvétá, ale nerozplývá se. Text je vtipný, což je pro romantiky velice cenné. Kouzelná emailová zábava!

Daniel Glattauer (*1960) se po ukončení studia nevěnoval ani učitelství, ani dějinám umění, jež oboje vystudoval, nýbrž novinařině. Prosadil se jako sloupkař deníku Der Standard, v literatuře prorazil svou knihou Gut gegen Nordwind (2006), za kterou byl v témže roce nominován na Německou knižní cenu. Jevištní úprava měla premiéru v roce 2007 v Linci.

V roce 2010 vyšla v češtině kniha Dobrý proti severáku. V roce 2011 následovalo české vydání jejího volného pokračování Každá sedmá vlna (Alle sieben Wellen, 2009).

Součástí večera je i křest a prodej románu Každá sedmá vlna.

Divadelní zpracování: Pavel Oubram, Lukáš Hejlík
Hrají: Věra Hollá, Pavel Oubram, Lukáš Hejlík
Vydalo: nakladatelství Host

Daniel Glattauer

LiStOVáNí

video ze zkoušky

ukázka z knihy

novinky

Open Call Festival regionů 2025
Od 13. do 22.6. 2025 se bude v Braunau am Inn poprvé konat renomovaný Festival regionů. Open Call na téma „Realistické sny“ je určen kulturním iniciativám a všem, kteří se angažují v politice a kulturní a sociální oblasti. Deadline: 30.4.2024. Více Informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17132382142738
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ