GISELLE: Revenge (because love is eternal)

Nesmrtelný příběh o lásce až za hrob

20.12.2010 19:30, Brno, Bezbariérové divadlo Barka

Obrázek k akci GISELLE: Revenge (because love is eternal)

Moderní verze romantického baletu jako nadčasové taneční drama pro pět postav, volně inspirované knihou Simona Mawera Skleněný pokoj a filmem Dvě tváře jedné ženy. Zabývá se paralelami a rozdíly lásky fyzické a metafyzické, pravdy a lži, snu a reality, stejně tak jako důsledky zrady, žárlivosti, smrti a odpuštění.

Irene Bauer se narodila ve Vídni, taneční vzdělání získala v rakouské a berlínské baletní škole (Ballettschule des Österreichischen Bundestheaters a Staatliche Ballettschule Berlin) a v Monaku. Její první angažmá bylo v baletu Státní opery ve Vídni. V letech 2001-2006 byla tanečnicí innsbruckého baletu (Tiroler Landestheater Innsbruck), kde v roce 2002 získala Cenu publika. Od sezóny 2006/7 působí v lineckém divadle (Landestheater Linz).

Režie a choreografie: Martin Dvořák
Hudba: Adolphe Adam, Patrick Pulsinger
Kostýmy: Jindra Rychlá
Scéna: Martin Dvořák a Jindra Rychlá
Tančí Company ProART:
Irene Bauer – Myrtha
Martin Dvořák – Albert
Lenka Kolářová – Giselle
Petr Kolář – Hilarion
Mirka Prokešová - Bathilde

ProART Festival

novinky

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Grantový program DANCE ON TOUR Austria
je projekt TanzQuartier Vídeň ve spolupráci s rakouským Spolkovým ministerstvem pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA). DANCE ON TOUR Austria podporuje hostování současných umělců a umělkyň v oblasti tance a performance, kteří mají své sídlo v Rakousku. Více informací.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T176
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ