Heinrich von Kleist: Rozbitý džbán

Pražský divadelní festival německého jazyka (2.–13. 11. 2012)

10.11.2012 20:00, Praha 1, Stavovské divadlo, Ovocný trh

Obrázek k akci Heinrich von Kleist: Rozbitý džbán

České titulky

Burgtheater je jako rakouské národní divadlo nejdůležitější činoherní scénou země a současně největší evropské divadlo, které spojuje tradici, rozmanitost a pokrok.

Komedie korupce! Rozbitý džbán ukazuje, jak lidé ztrácejí důvěru ve vrchnost, která se neřídí právem, ale mocí!

Ve vesnici u Utrechtu potkává brzy po ránu v kanceláři písař Licht žalostně zřízeného rychtáře Adama. Naneštěstí hned začíná den soudu a žalobci už čekají. Najednou je ještě ke všemu ohlášena i návštěva soudního rady Walthera. Ten by se dnes chtěl zúčastnit jednání v rámci své revizní cesty. To je pro rychtáře velmi nepříjemné, protože nemůže najít svou úřední paruku. Soudní rada Walther se stává svědkem toho, jak Marthe Rullová žaluje selského synka Ruprechta, že rozbil její drahocenný džbán. Střepy našla u své dcery Eve. Ruprecht ovšem tvrdí, že viděl nějakého cizince, jak prchal oknem pokoje jeho snoubenky a při tom shodil džbán z krbové římsy. Marthe se všemi prostředky snaží zachránit pověst své dcery. Rychtář ovšem málo přispívá k vyjasnění případu a postupem času je stále jasnější, že bude muset soudit své vlastní pochybení.

Host: Burgtheater Wien
Režie: Matthias Hartmann

Vstupenky: Ticketpro

Studenti, senioři a držitelé průkazů ZTP - sleva 50%
Studenti: Festival Pass

Pražský divadelní festival německého jazyka - oficiální stránky

Pražský divadelní festival německého jazyka na Facebooku

novinky

Open Call Festival regionů 2025
Od 13. do 22.6. 2025 se bude v Braunau am Inn poprvé konat renomovaný Festival regionů. Open Call na téma „Realistické sny“ je určen kulturním iniciativám a všem, kteří se angažují v politice a kulturní a sociální oblasti. Deadline: 30.4.2024. Více Informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17132433753609
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ