Helge Letonja: Narazil jsem na tebe

V rámci festivalu KoresponDance Europe (9.-31.5.2011)

28.05.2011 20:00, Praha 1, Divadlo Archa, Na Poříčí 26

Foto: Felix Landerer

Rakouský choreograf a umělecký ředitel Steptext Dance Project v Brémách, Helge Latonja, vytvořil duet, ve kterém se zabývá obrazem mladého muže v dnešní společnosti, v rámci projektu KoresponDance Europe a ve spolupráci s tanečníky Alain Elsakhawi a Konan Dayot. V poloze mezi očekáváním a získáváním vlastní identity, zkoumají tanečníci vlastní hranice, vysilují se a překračují své fyzické možnosti, aby jeden druhého navzájem dostali. Zatahují se do různých rolí, v jedné chvíli jsou divochy, v druhé zase plní empatie, bez zábran testují, kam až mohou jeden vůči druhému zajít. Rozměňují na drobné zažité představy o mužnosti / mužskosti, zkoumají druhého jako tělo, jako partnera, jako předmět, možnost či zrcadlo. Jak nastane nepředvídaná událost, přetaví se vztah mezi oběma postavami do nové kvality.

Choreografie: Helge Letonja (A/D)
Tanec: Konan Dayot, Alain Elsakhawi
Hudba: Florian Tippe
Světelný design: Uwe Renken
Technika: Christoph Härtel
Produkce: steptext dance project / Le Colombier /FR v rámci KoresponDance Europe; vytvořené za pomoci rezidencí v Micadanses / FR a Théâtre de Chartres /FR

Festival KoresponDance Europe je vyvrcholením stejnojmenného evropského projektu, který v uplynulých dvou letech dal příležitost uměleckého rozvoje více než stovce choreografů z České republiky, Francie, Německa a Slovenska. Potkávali se na odborných stážích, kreativních rezidencích, získávali zkušenosti od výrazných osobností evropského současného tance a svá díla prezentovali na festivalech ve všech čtyřech zemích.

Celkový program (28. 5.  Divadlo Archa, 20 h):
Atlas fantazie / Béatrice Massin (FR)
Narazil jsem na tebe / Helge Letonja (D/A)
Vstupenky (250 / 180 Kč), rezervace zde

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858541112348
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ