Helge Letonja: Narazil jsem na tebe

V rámci festivalu KoresponDance Europe (9.-31.5.2011)

28.05.2011 20:00, Praha 1, Divadlo Archa, Na Poříčí 26

Foto: Felix Landerer

Rakouský choreograf a umělecký ředitel Steptext Dance Project v Brémách, Helge Latonja, vytvořil duet, ve kterém se zabývá obrazem mladého muže v dnešní společnosti, v rámci projektu KoresponDance Europe a ve spolupráci s tanečníky Alain Elsakhawi a Konan Dayot. V poloze mezi očekáváním a získáváním vlastní identity, zkoumají tanečníci vlastní hranice, vysilují se a překračují své fyzické možnosti, aby jeden druhého navzájem dostali. Zatahují se do různých rolí, v jedné chvíli jsou divochy, v druhé zase plní empatie, bez zábran testují, kam až mohou jeden vůči druhému zajít. Rozměňují na drobné zažité představy o mužnosti / mužskosti, zkoumají druhého jako tělo, jako partnera, jako předmět, možnost či zrcadlo. Jak nastane nepředvídaná událost, přetaví se vztah mezi oběma postavami do nové kvality.

Choreografie: Helge Letonja (A/D)
Tanec: Konan Dayot, Alain Elsakhawi
Hudba: Florian Tippe
Světelný design: Uwe Renken
Technika: Christoph Härtel
Produkce: steptext dance project / Le Colombier /FR v rámci KoresponDance Europe; vytvořené za pomoci rezidencí v Micadanses / FR a Théâtre de Chartres /FR

Festival KoresponDance Europe je vyvrcholením stejnojmenného evropského projektu, který v uplynulých dvou letech dal příležitost uměleckého rozvoje více než stovce choreografů z České republiky, Francie, Německa a Slovenska. Potkávali se na odborných stážích, kreativních rezidencích, získávali zkušenosti od výrazných osobností evropského současného tance a svá díla prezentovali na festivalech ve všech čtyřech zemích.

Celkový program (28. 5.  Divadlo Archa, 20 h):
Atlas fantazie / Béatrice Massin (FR)
Narazil jsem na tebe / Helge Letonja (D/A)
Vstupenky (250 / 180 Kč), rezervace zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16957207650714
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ