International Choreographic Platform I.

taneční představení v rámci Festivalu ProART 2011

15.07.2011 20:00, Brno, Divadlo Bolka Polívky, Jakubské nám. 5

© ProART

Living Rooms of Bodies

Námět, interpretace a choreografie: Anna Prokopová (CZ)
Coaching a choreografické vedení: Esther Koller (A)

Prostory mohou být vnímány dotekem. Naplněné dechem, vzduchem nebo tekutinou jsou vnímány jako tělo. Jaké informace nesou tato těla, co jsou prostory mého těla a jiných těl ve vzájemném vztahu?

Gem:ein:sam

Choreografie a tanec: Andrea Maria Handler, Tamara Kronheim
Živá hudba: Markus Meurer, Christian Kuttner

V životě jsme často nuceni číst mezi řádky, ale nečekaně můžeme být potrestáni za špatnou interpretaci. Komunikace je jednou z nejběžnějších věcí v životě a mnozí si myslí, že ji ovládají, jenže pokud jde o skutečné dorozumění, je vše najednou úplně jinak.

Foreign Bodies

Hudba: Esa Pekka Salonen
Tančí: Irene Bauer, Martin Dvořák, Mirka Prokešová, Lenka Kolářová

Jako všichni lidé jsme plně koncentrováni na svůj vlastní život. Známe svůj životní prostor, okolí, ve kterém se pohybujeme, domov, pracovní prostředí, své partnery, přátele, spolupracovníky atd. Přesto se někdy dostáváme do situací, kdy nám připadá něco, někdo či všechno špatně. Něco nám nesedí, nepatří k nám. Jsme cizinci sami sobě, cizinci pro druhé. Chceme jít proti proudu, ale zůstáváme v něm. Co jsou to za situace? Jak na ně naše těla reagují? Jsou tyto reakce pouze výsledkem naší duševní slabosti a fyzických omezení či něco víc?

Irene Bauer se narodila ve Vídni. Taneční vzdělání získala v baletních školách ve Vídni, Berlíně a Monaku. Kromě angažmá ve Vídeňské státní opeře účinkovala v četných televizních i filmových produkcích. Účastnila se mnoha festivalů i nezávislých projektů v Rakousku i v zahraničí. V letech 2001 až 2006 byla Irene Bauer členkou tanečního souboru Jochena Ulricha při Tyrolském zemském divadle v Innsbrucku, v sezóně 2006/2007 přešla do baletního souboru Zemského divadla v Linci. Miluje tanec i jeho vyučování a užívá si roli matky.

Rezervace vstupenek:

brno@proart-festival.cz nebo 737 300 314
Brno, Divadlo Bolka Polívky: pokladna@bolek.cz nebo 542 214 903

Program představení Brno

novinky

Open Call Festival regionů 2025
Od 13. do 22.6. 2025 se bude v Braunau am Inn poprvé konat renomovaný Festival regionů. Open Call na téma „Realistické sny“ je určen kulturním iniciativám a všem, kteří se angažují v politice a kulturní a sociální oblasti. Deadline: 30.4.2024. Více Informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17132439666309
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ