Očekávání (A. Schönberg) / Sedm smrtelných hříchů (K. Weill)

Národní divadlo: Opera

05.12.2021 19:00, Státní opera, Wilsonova 1, Praha 1

© Národní divadlo

pouze německy

Dvě různé tváře moderní evropské opery a dva různé hudební i divadelní světy budou moci diváci Státní opery poznat během jediného večera, složeného z operních jednoaktovek Arnolda Schönberga a Kurta Weilla, pozoruhodných inovátorů hudby 20. století.

Společné téma Schönbergova Očekávání a Weillových Sedmi smrtelných hříchů by se dalo označit jako „žena (a svět)“. V obou přibližně půlhodinových operách je však uchopeno zcela odlišně. Ironicky založená Weillova operní miniatura na slova velkého kritika měšťácké společnosti, německého dramatika Bertolta Brechta ukazuje „ženu ve světě“. Kdežto v Schönbergově monodramatu Očekávání je pak Weillovo ženské téma obráceno naruby, nabízí totiž pohled do „světa v ženě“.

Arnold Schönberg byl rakouský avantgardní hudební skladatel 20. století. Pocházel z židovské rodiny a v roce 1941 emigroval do USA. Většinu svých děl vytvořil mimo tradiční tonální systém v tzv. atonalitě.

Výsostně ženské téma obou oper divadelně ztvární česká režisérka Barbora Horáková Joly, působící především v západní Evropě.

Na všechna podzimní představení Očekávání / Sedm smrtelných hříchů nabízí Národní divadlo přátelům Rakouského kulturního fóra slevu 20 %. Pro uplatnění slevy stačí přijít na některou z pokladen Národního divadla a uvést heslo: „Přátelé Rakouského kulturního fóra“, případně můžete kontaktovat Dominiku Flajzarovou na d.flajzarova@narodni-divadlo.cz nebo na telefonu 224 901 319 a objednat vstupenky přes ni.

Národní divadlo na Facebooku

Opera národního divadla na Facebooku

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16384919380856
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ