Pražské Quadriennale 2011

16.06. - 26.06.2011, Praha

Obrázek k akci Pražské Quadriennale 2011

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru představí aktuální práce divadelních výtvarníků, designérů, kostýmních návrhářů, architektů a světelných a zvukových designérů z více než 70 zemí široké  veřejnosti. Součástí bohaté programové nabídky jsou výstavy, instalace, představení, site-specific projekty, přednášky, workshopy, diskuse, filmové projekce a nechybí ani interaktivní program pro děti.

Centrem akce se stane Veletržní palác – budova Národní galerie, kde se představí expozice jednotlivých účastnických zemí. Živé performance i instalace pozmění podobu několika pražských ulic a náměstí, zejména Piazzetty Národního divadla, kde vyroste architektonicky originálně pojatý prostor pro umění čítající 30 boxů naplněných instalacemi a performancemi.

Pražské Quadriennale pořádá Ministerstvo kultury ČR a realizuje Institut umění – Divadelní ústav.

Rakouská účast: Claudia Bosse, Markus Schinwald, Paul Divjak

Pražské Quadriennale

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2023
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti mezikulturní a mezinárodní dialog, umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education, integrace a zrovnoprávnění pohlaví. Uzávěrka přihlášek: 15.03.2023. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16751058098231
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ