Tomáš Danielis: 21&COUNTING

18.11.2021 19:00, Olomouc, Divadlo na cucky, Dolní náměstí 23/42

© www.nudancefest.sk

Performance o pohybu, slovech, eufemismech a o tom, co se skrývá v nitru.

Hlavními tématy 21&COUNTING jsou komunikace a vnímaní reality. Základem performance je ironická záminka: opožděná oslava 20. výročí autora na scéně, u příležitosti níž tanečník loví ve vzpomínkách a používá tanec a pohyb jako nástroje vyprávění o slovech a komunikaci.

21&COUNTING humorně zkoumá používání politické korektnosti a eufemismy jako útěku od reality, v jejichž důsledku se prohlubují současné problémy s přijímáním lidí, jejich okolí a s nedostatkem důvěry v hodnoty při běžných lidských setkáních.

Tomáš Danielis tančí mezi Bruselem, Grazem, Moskvou a Topoľčany. Jeho kreativní fokus se nachází na průsečíku vizuálního / digitálního umění s pohybem / tancem. Jako zkušený tanečník se zabývá pochopením a konceptualizací performance prostřednictvím prostoru. Pro každý ze svých projektů vytváří specifický soubor nástrojů a pohybového jazyka. Svá díla uvedl ve více než 20 zemích. Je autorem představení Landscapes (2011), Suites (2016) Game (2018) a dalších.

Choreografie a performance: Tomáš Danielis

Zvuk, hudba: Johann Sebastian Bach, Ľubomír Panák

Koprodukce: FEYNMEN & DYNAMEaeT

S podporou: Fond na podporu umenia, Divadelný ústav, Kulturamt Stadt Graz, A9 Land Steiermark, BKOES Wien, Dance On Tour Austria - DOTA
Zvláštní poděkování: Divadelný ústav & IG Tanz Steiermark

Představení vzniklo v koprodukci Belgie, Slovenska a Rakouska

Divadlo na cucky

Divadlo na cucky na Facebooku

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16384970787801
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ