Anja Salomonowitz: Hybridní filmy

Masterclass / Webinář – East Doc Platform 2021 (6. – 17. 3. 2021)

10.03.2021 15:00 - 16:30, online, www.dokweb.net

© Anja_Salomonowitz_by Peter Rigaud

Pouze anglicky, pro účast je nutná registrace

Známá rakouská řežisérka Anja Salomonowitz pohovoří o současném uměleckém dokumentárním filmu a jeho hybridních formách. Kde leží hranice mezi dokumentem a fikcí? Jaké jsou nové formy a možnosti dokumentárního filmu a nové podoby vyprávění? Ve svých filmech It Happened Just Before (2005), The 727 Days Without Karamo (2013) nebo This Movie is a Gift (2019) se Anja Salomonowitzová pravidelně zaobírá posouváním hranic žánrů a kreativním přístupem k realitě. Její filmy tak často balancují na hraně dokumentárního a hraného filmu. Masterclass zkoumá, zpochybňuje a diskutuje nové formy vyprávění v dokumentárním filmu na příkladech tvorby této oceňované režisérky. Po přednášce následuje diskuse.

Režisérka, střihačka, scénáristka, producentka. Anja Salomonowitz vystudovala střih a režii ve Vídni a v Berlíně. Zajímá ji především zkoumání hranic mezi hraným filmem a dokumentem. Na poli dokumentárního filmu už dokázala vzbudit patřičnou zahraniční pozornost. Její film Nikdy to nepochopíš, který vypráví příběhy tří žen, které prošly koncentračními tábory, získal cenu Prix Regards Neufs na renomovaném festivalu dokumentárního filmu v Nyonu a byl promítán na mnoha dalších mezinárodních festivalech. Její film It Happened Just Before získal několik fimových cen např. cenu Caligari na Berlinale 2007. Prvním hraným celovečerním filmem Anji Salomonowitz je film Spain. Její dokumentární film The 727 Days without Karamo měl premiéru během International Film Forum na Berlinale 2013. Zatím posledním titulem je dokumentární film Dieser Film ist ein Geschenk z roku 2019.

Webinář, živě streamováno přes www.dokweb.net, přednáška je v anglickém jazyce, pro účast je nutná registrace přes tento odkaz.

East Doc Platform 2021
East Doc Platform na Facebooku
IDF na Facebooku
IDF na Instagramu

novinky

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16182007084423
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ