Ars Electronica Animationsfilmfestival 2018 na festivalu ANIMÁNIE Plzeň

Mezinárodni festival animovaného filmu ANIMÁNIE (14. – 17. 11. 2019)

14.11.2019 21:00, Plzeň, univerzitní kavárna Družba, Sedláčkova 19 – Experimental

(c) ars.electronica.art

Bez dialogů

Festival Animánie ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem uvede v rámci svého doprovodného programu pásma filmů Electronic Theatre a Experimental z přehlídky Ars Electronica Animation Festival 2018.

Electronic Theatre každoročně představuje Best-of-Program festivalu Ars Electronica Animation – kolekci 15 nejlepších děl, které porota vybrala z 1007 animovaných filmů přihlášených do soutěže Prix Ars Electronica. Electronic Theatre současně nabízí přehled o nejnovějších trendech z hlediska uměleckého obsahu i technologických inovací.

Zánik člověka v působivých obrazech, které připomínají díla Hieronyma Bosche a Francisca Goyi; science fiction video, které ilustruje postapokalyptické multiversum; emoce, které odporují zákonům přírody; symbiotický vztah, do kterého vstupují nematody (škrkavky) s bakteriemi rodu Wolbachia - Experimental kombinuje zcela protichůdné úhly pohledu.

Festival Animánie je každoročně vyvrcholením dlouhodobých aktivit plzeňského spolku Animánie. Kromě projekcí animovaných filmů pro dětské diváky i dospělé artové publikum je nedílnou součástí festivalu mezinárodní soutěžní přehlídka audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let, na jejíž vítěze čeká festivalová trofej „Animánička“, a také industry program zaměřený na profesionály působící v oblasti filmové a audiovizuální výchovy. Festival Animánie se letos uskuteční v Plzni již počtrnácté, hlavním festivalovým dějištěm je kulturní centrum Moving Station. Ústředním tématem letošního ročníku je „Nový svět".

Ars Electronica Animation Festival Trailer 2018

 

novinky

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16149583969508
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ