Ars Electronica Animationsfilmfestival 2018 na festivalu ANIMÁNIE Plzeň

Mezinárodni festival animovaného filmu ANIMÁNIE (14. – 17. 11. 2019)

14.11.2019 19:00, Plzeň, univerzitní kavárna Družba, Sedláčkova 19 – Electronic Theatre

(c) ars.electronica.art

Bez dialogů

Festival Animánie ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem uvede v rámci svého doprovodného programu pásma filmů Electronic Theatre a Experimental z přehlídky Ars Electronica Animation Festival 2018.

Electronic Theatre každoročně představuje Best-of-Program festivalu Ars Electronica Animation – kolekci 15 nejlepších děl, které porota vybrala z 1007 animovaných filmů přihlášených do soutěže Prix Ars Electronica. Electronic Theatre současně nabízí přehled o nejnovějších trendech z hlediska uměleckého obsahu i technologických inovací.

Zánik člověka v působivých obrazech, které připomínají díla Hieronyma Bosche a Francisca Goyi; science fiction video, které ilustruje postapokalyptické multiversum; emoce, které odporují zákonům přírody; symbiotický vztah, do kterého vstupují nematody (škrkavky) s bakteriemi rodu Wolbachia - Experimental kombinuje zcela protichůdné úhly pohledu.

Festival Animánie je každoročně vyvrcholením dlouhodobých aktivit plzeňského spolku Animánie. Kromě projekcí animovaných filmů pro dětské diváky i dospělé artové publikum je nedílnou součástí festivalu mezinárodní soutěžní přehlídka audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let, na jejíž vítěze čeká festivalová trofej „Animánička“, a také industry program zaměřený na profesionály působící v oblasti filmové a audiovizuální výchovy. Festival Animánie se letos uskuteční v Plzni již počtrnácté, hlavním festivalovým dějištěm je kulturní centrum Moving Station. Ústředním tématem letošního ročníku je „Nový svět".

Ars Electronica Animation Festival Trailer 2018

 

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15904947323763
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ