Ars Electronica na Anifilmu

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm

07.05.2019 09:00 - 12.05.2019 18:00, Třeboň

(c) Reinhold Bidner

Na letošním ročníku festivalu Anifilm je připraven bohatý program s rakouskou účastí v intenzivní spolupráci s festivalem Ars Electronica. Jürgen Hagler, který zastupuje Animation Festival a je odborníkem na počítačovou animaci, představí festival v rámci přednášky. K vidění bude také výběr oceněných filmů z festivalu v Linci. V rámci Mezinárodní soutěže abstraktní a nenarativní animace bude promítán film Thomase Renoldnera Don’t Know What (AT 2018, 8 min.). Výstava videoinstalací a videoher Reinholda Bidnera a skupiny gold extra bude po dobu trvání festivalu k vidění v Zámecké galerii (denně 9–18 h).

Detailní program

ANIFILM na Facebooku

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15913878958975
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ