Bennyho video

Master class CINERGY

18.03.2019 15:45, Praha 7, Bio Oko, Františka Křížka 17

(c) filmsdulosange.fr

Německy, české a anglické titulky

Znepokojivý snímek líčí osudy čtrnáctiletého kluka z dobře situované rodiny. Benny se nudí a trpí nedostatkem lásky a rodičovským nezájmem, který mu vynahrazují materiálním zázemím. Ve svém luxusním pokoji si Benny vytvoří videostudio, kde uniká do světa krutých filmů. Pravidelné sledování hororů a akčních snímků postupně mění jeho hierarchii hodnot, aniž by okolí tuto proměnu zaznamenalo. Vše vyvrcholí návštěvou čtrnáctileté dívky, kterou si pozve k sobě domů a zcela cynicky a věcně natočí její popravu a umírání. „Teenagerovská lovestory“ končí katastrofou a poznamená život „úctyhodné“ rodiny, která se pragmaticky rozhodne vraždu zamaskovat...

Jedinečná minimalistická forma snímku, uvěřitelné herecké výkony a Hanekeho populární téma absence lásky a citové frustrace jedinců.

Všechen hnus a násilí v jeho filmech má jeden účel: poukázat na reálnost strašlivých věcí, které ostatní filmy ukazují tak přijatelně, líbivě a atraktivně.
Cinema

Režie: Michael Haneke

Bennyho video (AT / CH 1992, 105 min.)

Vstupenky: Bio Oko

Facebook.com/CinergyPraha

www.cinergy.cz

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T161
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ