Bennyho video

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

26.07.2019 21:00, Uherské Hradiště, Klub kultury 1, Hradební 1198

(c) filmsdulosange.fr

Německy, české a anglické titulky

Znepokojivý snímek líčí osudy čtrnáctiletého kluka z dobře situované rodiny. Benny se nudí a trpí nedostatkem lásky a rodičovským nezájmem, který mu vynahrazují materiálním zázemím. Ve svém luxusním pokoji si Benny vytvoří videostudio, kde uniká do světa krutých filmů. Pravidelné sledování hororů a akčních snímků postupně mění jeho hierarchii hodnot, aniž by okolí tuto proměnu zaznamenalo. Vše vyvrcholí návštěvou čtrnáctileté dívky, kterou si pozve k sobě domů a zcela cynicky a věcně natočí její popravu a umírání. „Teenagerovská lovestory“ končí katastrofou a poznamená život „úctyhodné“ rodiny, která se pragmaticky rozhodne vraždu zamaskovat...

Jedinečná minimalistická forma snímku, uvěřitelné herecké výkony a Hanekeho populární téma absence lásky a citové frustrace jedinců.

Všechen hnus a násilí v jeho filmech má jeden účel: poukázat na reálnost strašlivých věcí, které ostatní filmy ukazují tak přijatelně, líbivě a atraktivně.
Cinema

Režie: Michael Haneke

Bennyho video (AT / CH 1992, 105 min.)

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15937837496097
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ