DAS FILMFEST: Byli jednou dva rebelové

DAS FILMFEST – Festival německy mluvených filmů 2021

02.11.2021 17:45, Brno, Kino Art, Cihlářská 19

© Julia Jentsche, Manuel Rubey

Německy s anglickými a českými titulky

Dva moderní městské páry na konci třicítky si užívají svůj spořádaný, privilegovaný život ve Vídni. Když je ruský kamarád ze studií poprosí o pomoc, spontánně rozjedou záchrannou akci: Konečně budou nejen mluvit, ale opravdu něco dělat! Ale to, co čtveřice chápe jako dobrodružství, brzy ohrožuje staré přátelství a vzájemné vztahy, protože pojem „pomoc“ si každý vykládá po svém – a lidé v nouzi se chovají jinak, než by si to zachránci přáli. A tak příchodem Pavla Rakušanům před očima vytanou jejich vlastní nenaplněné ideály. Precizní komentář k blahobytné společnosti – a jejich vnějším a vnitřním hranicím.

Námět ke scénáři, na kterém vedle režisérky Johanny Moder spolupracovali také představitelé hlavních rolí Manuel Rubey a Marcel Mohab, vychází ze skutečné události. Špičkový herecky ansámbl si v této svižné, ale i hořkosladké komedii velmi přesvědčivě přehazuje morální odpovědnost jako horký brambor. Na filmovém festivalu Max-Ophüls-Preis 2020 získal snímek Cenu za nejlepší režii.

„Byli jednou dva rebelové“ je opravdu silný film, který stojí za to vidět – také kvůli přehodnocení vlastních postojů. Žhavý filmový tip!
SR.de

Byli jednou dva rebelové / Waren einmal Revoluzzer (AT 2019, 104 min.)
Režie: Johanna Moder
Hrají: Julia Jentsch, Manuel Rubey, Aenne Schwarz, Marcel Mohab, Lena Tronina, Tambet Tuisk
Trailer
Vstupenky


Všechny informace:

DAS FILMFEST

DAS FILMFEST na Facebooku

DAS FILMFEST - Trailer

Všechny rakouské filmy a koprodukce v rámci Das Filmfestu 2021

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16384967428476
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ