DAS FILMFEST: Můj otec, kníže

DAS FILMFEST – Festival německy mluvených filmů 2022

06.11.2022 20:15, Brno, Kino Art, Cihlářská 19

© Filmladen

Německy s anglickými a českými titulky

„Nejsi tu proto, abys byla šťastná," říká otec své dceři v závěru dokumentárního filmu, který vypráví neobvyklý příběh Lily Schwarzenbergové a jejího otce Karla. V průběhu pěti let se dcera a otec opakovaně setkávají, aby si povídali na místech, která formovala jejich životy a během rozhovorů se vydávají do dosud utajených zákoutí společné historie.

Výsledkem je velmi intimní portrét dvou lidí, kteří jsou si blízcí i cizí zároveň. Navzdory bouřlivé rodinné historii poznamenané ranami osudu se oba upřímně snaží k sobě najít cestu. Dokument Můj otec, kníže vypráví příběh mnoha dcer, synů, otců a matek o jejich vzájemné, často ovšem marné, touze po uznání, ocenění a blízkosti.

Osobitý, intimní portrét jednoho rodinného vztahu, jako příběh cesty, na níž se lidé můžou míjet, i když třeba jdou stejným směrem.
Novinky.cz

Můj otec, kníže / Mein Vater, der Fürst (AT 2022, 79 min.)
Režie: Lukas Sturm, Lila Morgan-Schwarzenberg
Učinkují: Karel Schwarzenberg, Lila Morgan-Schwarzenberg
Trailer

 

dasfilmfest.cz

Das Filmfest – FACEBOOK

Das Filmfest – INSTAGRAM

Všechny rakouské filmy a koprodukce v rámci Das Filmfestu 2022

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2023
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti mezikulturní a mezinárodní dialog, umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education, integrace a zrovnoprávnění pohlaví. Uzávěrka přihlášek: 15.03.2023. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16751021843314
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ