DAS FILMFEST ONLINE: Nad zemí

DAS FILMFEST – Festival německy mluvených filmů 2022

16.11. - 20.11.2022, ONLINE

© Metafilm

Německy s anglickými a českými titulky

Od Eliase se očekává, že bude nejen výborným studentem, ale jako syn nejbohatších velkostatkářů v Zillertalu také brzy převezme rodinnou farmu a majetek. Tlak okolí neustojí a upadá do deprese, která ho na několik týdnů upoutá na lůžko. Když se mu pomalu vracejí síly, pošle ho otec do Märzengrundu, na vysokohorskou pastvinu, o kterou se má starat. Když si ho však rodina po půl roce přijde vyzvednout, Elias se odmítne vrátit. Až po čtyřiceti letech ho vážná nemoc donutí vrátit se do civilizace.

Nad zemí je pravdivý a dojemný příběh mladého Eliase, který se na konci 60. let 20. století obrací proti devízám společnosti orientované na zisk a volí radikální život v souladu s přírodou. Film se zabývá palčivými otázkami naší společnosti: v jakém světě chceme žít, jakým hodnotám se chceme přizpůsobit a jaký je vztah mezi individuální svobodou a společenským konformismem?

Příběh tichého odmítnutí, vzpoury – jako shrnutí jednoho života.
Epd-film.de

Nad zemí / Märzengrund (AT 2022, 110 min.)
Režie: Adrian Goiginger
Hrají: Verena Altenberger, Johannes Krisch, Gerti Drassl, Harald Windisch, Jakob Mader, Annalena Hochgruber
Trailer

dasfilmfest.cz

Das Filmfest – FACEBOOK

Das Filmfest – INSTAGRAM

DAS FILMFEST ONLINE

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2023
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti mezikulturní a mezinárodní dialog, umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education, integrace a zrovnoprávnění pohlaví. Uzávěrka přihlášek: 15.03.2023. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16750981843417
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ