East Doc Platform

V rámci festivalu Jeden svět

05.03. - 11.03.2012, Praha, Palác Archa, Divadlo Archa a jiná místa

© www.dokweb.net

Akce s názvem East Doc Platform, kterou v Praze pořádá Institut dokumentárního filmu (IDF), je týdenním setkáním dokumentárních tvůrců a filmových profesionálů z celé Evropy a Severní Ameriky a probíhá od 5. – 11. března při Festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který je hlavním partnerem platformy.

Stejně jako samotné IDF je i East Doc Platform zaměřena především na podporu dokumentů ze střední a východní Evropy, včetně Rakouska. Kromě workshopů a veřejných prezentací nedokončených dokumentárních projektů hledajících nové možnosti financování, distribuce a jiné podpory, je součástí letošního ročníku také série Master Classes, přednášek, případových studií a panelových diskuzí.

Letos se East Doc Platform více zaměřuje právě na Rakousko – na programu bude jednak speciální Koprodukční snídaně, jejímž účelem je představit přítomným hostům dokumentární prostředí a koprodukční možnosti v Rakousku. Do Prahy přijede rakouský dokument prezentovat početná delegace filmařů, zástupců rakouských institucí a produkčních společností – mimo jiné Ralph Wieser, Andrea Hock či Michael Seeber.

Dokumentární projekty vznikající v rakouské produkci či koprodukci jsou mimo jiné zastoupeny také v digitalizované Videotéce East Silver: například Mama Illegal nebo The Fabric of Home.

Převážná většina akcí je přístupná veřejnosti a týdenní návštěvnická akreditace stojí pouhých 100 Kč (a kromě toho je přístupná všem držitelům akreditace na festival Jeden svět).

Detailní program: DOKweb

novinky

Open Call Festival regionů 2025
Od 13. do 22.6. 2025 se bude v Braunau am Inn poprvé konat renomovaný Festival regionů. Open Call na téma „Realistické sny“ je určen kulturním iniciativám a všem, kteří se angažují v politice a kulturní a sociální oblasti. Deadline: 30.4.2024. Více Informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17132447160600
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ