Erwin Wagenhofer: Nic než krása

27. FEBIOFEST – Mezinárodní filmový festival Praha (19. – 27. 3. 2020)

19.03. - 27.03.2020, Praha 5, Cinestar Anděl, Radlická 3179/1E

(c) RKF

Všechny termíny projekcí: www.febiofest.cz

Z důvodu plošného zákazu pořádání společenských akcí nad 100 osob je tato akce zrušená. Děkujeme za pochopení.

Po úspěšných dokumentárních filmech We feed the world, Let´s make money (cena za nejlepší světový dokument v Sundance) a Alphabet představí rakouský režisér Erwin Wagenhofer na letošním Febiofestu pražskému publiku osobně svůj nejnovější dokumentární počin Nic než krása (AT/DE 2019, 100 min.). Snímek vypovídá o propojení mezi lidmi a odvaze vlastními silami něco změnit. Ukazuje, že každá lidská bytost má svobodu být šťastná a že život zasvěcený kráse, a přitom zaměřený na udržitelnost, se vzájemně nevylučují. Negramotné indické ženy se mnohou stát odbornicemi na solární panely, bývalý lesník staví dřevěné domy, které nepotřebují topení, švýcarský pár dokáže proměnit pustinu v ráj na zemi a hudebníci mění tóny v krásu. (Dále na Febiofestu: Škola svádění / School of seduction, viz. 5. 3.)

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

My Street Films 2020 – open-call na workshopy filmové tvorby
Kdokoliv se snahou upozornit na zajímavá témata ve svém okolí se může přihlásit s vlastním námětem na filmové workshopy My Street Films. Přední čeští dokumentaristé vybraným účastníkům přiblíží, jak vzniká dokumentární film, a pomohou jim s tvorbou jejich vlastního filmu. Uzávěrka je 19. 4.2020. Další informace

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858502316660
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ