Falešný pohyb

Wim Wenders retrospektivní

01.02.2020 20:30, Praha 1, kino Ponrepo, Bartolomějská 11

© Wim Wenders Stiftung

Německy; české a anglické titulky

FALEŠNÝ POHYB je jeden z celkem čtyř filmů, které spolu vytvořili Wim Wenders a jeho dlouholetý souputník, rakouský nositel Nobelovy ceny za literaturu Peter Handke. Film je promítán v rámci retrospektivy Wendersových filmů, kterou organizuje Goethe-Institut ve spolupráci s kinem Ponrepo Narodního filmového archivu.

V pořadí čtvrtý celovečerní Wendersův snímek získal při udělování německých Státních cen v roce 1975 celkem šest zlatých filmových pásů - za režii, scénář, kameru, kompars, hudbu a střih. Příběh je velmi volnou adaptací Goethova románu Viléma Meistera léta učednická a napsal ho Wendersův dvorní scenárista Peter Handke. Hlavní hrdina (Rüdiger Vogler) se vydává z rodného Glückstadtu směrem na jih. Chce se stát spisovatelem a doufá, že na cestách získá inspiraci. Potkává mnoho lidí, s nimiž vede intenzivní rozhovory... Ve filmu s námětem významu negativních zkušeností pro lidský život hrají dále mj. Hanna Schygullová, Hans-Christian Blech či Nastassja Kinská.

Falešný pohyb (DE 1975, 148 min.)
Režie: Wim Wenders
Hrají: Rüdiger Vogler, Hanna Schygulla, Hans Christian Blech, Ivan Desny, Marianne Hoppe, Peter Kern, Nastassja Kinski, Lisa Kreuzer
Trailer

Wim Wenders retrospektivní

novinky

RKF v Praze v září
Pozdrav ředitele. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16010376213216
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ