Fioretta

Filmový večer s hosty

19.06.2024 17:30, Praha 1, Kino Atlas, Ke Štvanici 4

(c) Rubber Ring Films

anglicky, české titulky

Tématem tohoto unikátního filmového cestopisu je nový pohled na rakousko-amerického skladatele Arnolda Schönberga. Dokument sleduje amerického filantropa, genealogického badatele a právníka Randolfa „Randyho“ Schoenberga (vnuka Arnolda Schönberga) a jeho syna Joeyho na cestě napříč Evropou za zmapováním rodinné historie.

Randy Schoenberg se věnuje celý život práci na obnově uměleckých děl, která byla během nacistického režimu uloupena nebo ukradena. Dokument tak zachycuje 500 let rodinné historie se zvláštním zaměřením na ničivé důsledky holocaustu. Randy a Joey křižují Prahu, Vídeň nebo Benátky a postupně odhalují fascinující detaily židovské minulosti své rodiny. V době internetu a snadno dostupných virtuálních světů oslavuje Fioretta skutečné zážitky, včetně objevování starých textů, procházení staletých pohřebišť nebo radost se sdílení společné tabule s nově objevenými příbuznými.

„Nikdy jsem se s dědečkem nesetkal, ale měl jsem to štěstí, že jsem ho mohl poznat prostřednictvím hudebních skladeb, které vytvořil,“ říká Randy Schoenberg. „Jeho hudba byla mým stálým společníkem při pátrání po předcích a byla základem pro tento film.“ Zjasněná noc, Schönbergovo pravděpodobně nejmilovanější a nejčastěji uváděné dílo, je součástí soundtracku Fioretty – filmu, který je podívanou pro oči i hudebním zážitkem.

Tato projekce je součástí doprovodného programu festivalu Opera Nova. Promítání se uskuteční za přítomnosti Randy Schoenberga.

Více informací a vstupenky

novinky

Stipendia Styria-Artist-in-Residence (St.A.i.R.) spolkové země Štýrsko 2025
Uzávěrka přihlášek: 15.8.2024 Bližší informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ