Fotbal je film: Po každé bouři vyjde slunce

Fotbal je film (7.12. - 9.12.2018)

07.12.2018 18:15, Praha, Kino Světozor, Vodičkova 41

© 2018 Zack Prack Productions

Německy; české titulky

V roce 2017 slavil fotbalový klub FC Blau Weiß Linz 20 let od svého založení. Jeho vzniku ovšem předcházela podvodná fúze předchůdce klubu SK VÖEST, pozdějšího FC Linz, s místním rivalem  LASK, kterou zinscenovalo vedení obou klubů.

(Biografický) dokument se vydává na cestu časem a ukazuje, jak se malý dělnický klub  z třetího největšího rakouského města probojoval zpět do světa profesionálního fotbalu a jak přitom vznikla nová generace fanoušků, která svým odvážným vystupováním proti diskriminaci proslula i za hranicemi Rakouska.

Pamětníci, funkcionáři, zaměstnanci, (bývalí i aktivní) hráči a fanoušci vyprávějí své příběhy a také o svém vztahu k fotbalu. Snímek o prvním klubu Rakouska, který znovu založili jeho fanoušci, doplňuje rozsáhlý archivní materiál.

Film o velkých vítězstvích, hořkých porážkách a snu o návratu do světa profesionálního fotbalu.

 

Po každé bouři vyjde slunce (AT 2017, 105 min.)

Režie: Dominik Thaller
Rakušan Dominik Thaller žije a působí v Linci. Vyučil se kuchařem, poté se jako sociální pracovník věnoval lidem s postižením a mládeži. Od roku 2015 studuje interaktivní média na Univerzitě umění v Linci. Pracuje pro Radio FRO, ve Zack Prack Productions a je členem Fan klubu Blau-Weiß Linz.

Festival Fotbal je film

Fotbal pro rozvoj na Facebooku

"Po každé bouři vyjde slunce" na Facebooku

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!


novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2019
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2019. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T145
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ