Fotbal je film: Po každé bouři vyjde slunce

Fotbal je film (7.12. - 9.12.2018)

07.12.2018 18:15, Praha, Kino Světozor, Vodičkova 41

© 2018 Zack Prack Productions

Německy; české titulky

V roce 2017 slavil fotbalový klub FC Blau Weiß Linz 20 let od svého založení. Jeho vzniku ovšem předcházela podvodná fúze předchůdce klubu SK VÖEST, pozdějšího FC Linz, s místním rivalem  LASK, kterou zinscenovalo vedení obou klubů.

(Biografický) dokument se vydává na cestu časem a ukazuje, jak se malý dělnický klub  z třetího největšího rakouského města probojoval zpět do světa profesionálního fotbalu a jak přitom vznikla nová generace fanoušků, která svým odvážným vystupováním proti diskriminaci proslula i za hranicemi Rakouska.

Pamětníci, funkcionáři, zaměstnanci, (bývalí i aktivní) hráči a fanoušci vyprávějí své příběhy a také o svém vztahu k fotbalu. Snímek o prvním klubu Rakouska, který znovu založili jeho fanoušci, doplňuje rozsáhlý archivní materiál.

Film o velkých vítězstvích, hořkých porážkách a snu o návratu do světa profesionálního fotbalu.

 

Po každé bouři vyjde slunce (AT 2017, 105 min.)

Režie: Dominik Thaller
Rakušan Dominik Thaller žije a působí v Linci. Vyučil se kuchařem, poté se jako sociální pracovník věnoval lidem s postižením a mládeži. Od roku 2015 studuje interaktivní média na Univerzitě umění v Linci. Pracuje pro Radio FRO, ve Zack Prack Productions a je členem Fan klubu Blau-Weiß Linz.

Festival Fotbal je film

Fotbal pro rozvoj na Facebooku

"Po každé bouři vyjde slunce" na Facebooku

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!


Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ