gold extra – dokumentární postupy v nových médiích

East Doc Platform 2019 (9. – 15. 3. 2019)

11.03.2019 10:00, Praha 2, Institut Cervantes (Galerie), Na Rybníčku 536/6

(c) gold extra

Pouze anglicky

East Doc Platform, kterou v Praze pořádá Institut dokumentárního filmu (IDF), je týdenním setkáním dokumentárních tvůrců a filmových profesionálů z celé Evropy a Severní Ameriky a probíhá při festivalu Jeden svět, který je hlavním partnerem Platformy.

Stejně jako IDF se i jeho vlajková loď East Doc Platform zaměřuje především na podporu dokumentů ze střední a východní Evropy, včetně Rakouska. Kromě workshopů a veřejných prezentací dokumentárních projektů hledajících nové možnosti financování, distribuce a jiné podpory, jsou součástí letošního ročníku opět Master Classes, přednášky, případové studie a panelové diskuze.

Převážná většina akcí je přístupná veřejnosti a všem držitelům akreditace na festival Jeden svět.

Umělci Reinhold Bidner a Karl Zechenter představí rakouský umělecký kolektiv gold extra, který se ve své tvorbě zaměřuje na propojování oblasti umění a nových technologií. Jejich díla kombinují prvky performance, hudby, ale i hybridních médií. Inovativním způsobem pracují s médiem digitálních her, virtuální a rozšířené reality. Ve své přednášce představí své dokumentární hry jako From Darkness, přivádějící hráče do srdce Nairobi, či The Fallen zachycující události války na Ukrajině, ale přihlédnou i k virtuální realitě ve svém aktuálním projektu Documentary VR.

IDF na Facebooku

East Doc Platform na Facebooku

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

IDF na Instagramu

Vstup volný

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15939987082834
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ