Ikona: Michael Haneke

Letní filmová škola Uherské Hradiště

26.07. - 04.08.2019, Uherské Hradiště, různá místa

(c) Richard Dumas

Filmová sekce Ikona se věnuje kultovním režisérům současnosti a pátrá po tom, jakým způsobem dospěli k svému ikonickému statusu. Letos tedy zní základní otázka „jak se Haneke stal Hanekem?“. Diváci tak budou mít unikátní možnost vidět rané Hanekeho filmy jako „Tři cesty k moři nebo Lumíci. Dramaturgie sekce se letos ujal rakouský filmový historik a publicista Alfred Jokesch, který ve své speciální přednášce s názvem Když se divák stává spoluviníkem: Michael Haneke a jeho úvahy o násilí a odcizení“ předestře kontext vztahu násilí a filmové řeči v průběhu celé Hanekeho kariéry. Hanekeho dlouholetý kameraman Christian Berger přiblíží v rámci své masterclass Hanekeho metody práce.

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letní filmová škola Uherské Hradiště na Facebooku

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T122
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ