Jimmie

26. FEBIOFEST – mezinárodní filmový festival Praha (21. – 29. 3. 2019)

23.03.2019 15:00, Praha 14, Cinestar Černý Most, Chlumecká 756/6

(c) bioscop.cz

Švédsky, německy, chorvatsky; české a anglické titulky

Švédsko je válečnou zónou a hlavní protagonista je nucen prchnout se svým čtyřletým synem Jimmiem. Cestují na jih s nadějí na mírumilovnou budoucnost. Režisér Jesper Ganslandt stvořil převrácený uprchlický příběh ze skandinávské perspektivy. Film z pohledu dítěte ukazuje svět jako znepokojivé místo zdůrazněné dardennovskými detaily, jako kdybychom tam byli s nimi. Intimitu filmu ještě zvyšuje, že režisér a jeho vlastní syn obsadili obě hlavní role.

Režie: Jesper Ganslandt
Hrají: Jesper Ganslandt, Hunter Ganslandt, Christopher Wagelin, Marita Fjeldheim Wierdal a další.
Jimmie (SE/HR/AT 2018, 91 min.)

Všechny termíny projekcí: www.febiofest.cz

Hned čtyři rakouské snímky jsou letos zastoupené na pražském Febiofestu: Mysteriózní a vizuálně podmanivý thriller Sebastian Brauneise Čaroděj, historické drama Markuse Schleinzera Angelo, inspirovaný životem Angela Solimana, který byl původně otrokem a žil v 18. století na vídeňském dvoře, hororová antologie krátkých snímků Průvodce zla, která zachycuje filmové pojetí lidových pověstí a mýtů z osmi zemí a švédsko-chorvatsko-rakouská koprodukce Jimmie, který představí převrácený uprchlický příběh ze skandinávské perspektivy.

Febiofest na facebooku

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T357
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ