Jimmie

26. FEBIOFEST – mezinárodní filmový festival Praha (21. – 29. 3. 2019)

28.03.2019 19:30, Praha 5, Cinestar Anděl, Radlická 3179/1E

(c) bioscop.cz

Švédsky, německy, chorvatsky; české a anglické titulky

Švédsko je válečnou zónou a hlavní protagonista je nucen prchnout se svým čtyřletým synem Jimmiem. Cestují na jih s nadějí na mírumilovnou budoucnost. Režisér Jesper Ganslandt stvořil převrácený uprchlický příběh ze skandinávské perspektivy. Film z pohledu dítěte ukazuje svět jako znepokojivé místo zdůrazněné dardennovskými detaily, jako kdybychom tam byli s nimi. Intimitu filmu ještě zvyšuje, že režisér a jeho vlastní syn obsadili obě hlavní role.

Režie: Jesper Ganslandt
Hrají: Jesper Ganslandt, Hunter Ganslandt, Christopher Wagelin, Marita Fjeldheim Wierdal a další.
Jimmie (SE/HR/AT 2018, 91 min.)

Všechny termíny projekcí: www.febiofest.cz

Hned čtyři rakouské snímky jsou letos zastoupené na pražském Febiofestu: Mysteriózní a vizuálně podmanivý thriller Sebastian Brauneise Čaroděj, historické drama Markuse Schleinzera Angelo, inspirovaný životem Angela Solimana, který byl původně otrokem a žil v 18. století na vídeňském dvoře, hororová antologie krátkých snímků Průvodce zla, která zachycuje filmové pojetí lidových pověstí a mýtů z osmi zemí a švédsko-chorvatsko-rakouská koprodukce Jimmie, který představí převrácený uprchlický příběh ze skandinávské perspektivy.

Febiofest na facebooku

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15937813830152
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ