Mezipatra: L´Animale

MEZIPATRA QUEER FILM FESTIVAL (8. – 15.11. Praha, 16. – 23.11. Brno)

16.11.2018 19:00, Brno, kino Scala, Moravské náměstí 3 (zahájení festivalu v Brně)

Obrázek k akci Mezipatra: L´Animale

Německy; anglické a české titulky

Mati má před maturitní zkouškou. Z malého města touží odejít na vysokou školu do Vídně a stát se veterinářkou jako její matka. Svůj volný čas tráví s partou stejně starých motorkářů, kteří ji berou jako rovnocenného člena party. Idyla přátelství začne mizet ve chvíli, kdy jeden z jejích kamarádů sexuálně obtěžuje dívku na diskotéce. Najednou je Mati nucena vybrat si, zda se ve sporu přidá na stranu svého kamaráda, nebo neznámé dívky. A zatímco se rozpadá její motorkářská parta, dostává vážné trhliny i vztah jejích rodičů. Mati tak není jediná, kdo začne zásadně přehodnocovat svůj přístup k přátelství, lásce i vlastní sexualitě. Stylové drama o dospívání na příběhu Mati a jejích rodičů reflektuje, že otázka dospívání a uvědomování si sebe sama nemusí mít nic společného s věkem. Dynamický příběh o objevování vlastní sexuality a genderu byl uveden na letošním Berlinale, kde byl nominován na cenu Teddy Award.

L´Animale (AT 2018, 96 min.)

Režie: Katharina Mückstein

Rakouská filmařka Katharina Mückstein (1982) nejprve studovala filozofii a genderová studia, později režii na Vídenské filmové akademii. V roce 2013 natočila svůj celovečerní hraný debut Talea, pro který objevila herečku Sophie Stockinger. Tu obsadila i do svého druhého celovečerního filmu L'Animale. Je spoluzakladelkou filmové produkční společnosti La Banda. Jako filmová producentka stojí například za esejstickým dokumentárním smímkem Dřevo Země Maso (Holz Erde Fleisch) z roku 2016.

MEZIPATRA QUEER FILM FESTIVAL

MEZIPATRA QUEER FILM FESTIVAL na Facebooku

L´Animale na Facebooku

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T179
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ