Mezipatra: L´Animale

MEZIPATRA QUEER FILM FESTIVAL (8. – 15.11. Praha, 16. – 23.11. Brno)

16.11.2018 19:00, Brno, kino Scala, Moravské náměstí 3 (zahájení festivalu v Brně)

Obrázek k akci Mezipatra: L´Animale

Německy; anglické a české titulky

Mati má před maturitní zkouškou. Z malého města touží odejít na vysokou školu do Vídně a stát se veterinářkou jako její matka. Svůj volný čas tráví s partou stejně starých motorkářů, kteří ji berou jako rovnocenného člena party. Idyla přátelství začne mizet ve chvíli, kdy jeden z jejích kamarádů sexuálně obtěžuje dívku na diskotéce. Najednou je Mati nucena vybrat si, zda se ve sporu přidá na stranu svého kamaráda, nebo neznámé dívky. A zatímco se rozpadá její motorkářská parta, dostává vážné trhliny i vztah jejích rodičů. Mati tak není jediná, kdo začne zásadně přehodnocovat svůj přístup k přátelství, lásce i vlastní sexualitě. Stylové drama o dospívání na příběhu Mati a jejích rodičů reflektuje, že otázka dospívání a uvědomování si sebe sama nemusí mít nic společného s věkem. Dynamický příběh o objevování vlastní sexuality a genderu byl uveden na letošním Berlinale, kde byl nominován na cenu Teddy Award.

L´Animale (AT 2018, 96 min.)

Režie: Katharina Mückstein

Rakouská filmařka Katharina Mückstein (1982) nejprve studovala filozofii a genderová studia, později režii na Vídenské filmové akademii. V roce 2013 natočila svůj celovečerní hraný debut Talea, pro který objevila herečku Sophie Stockinger. Tu obsadila i do svého druhého celovečerního filmu L'Animale. Je spoluzakladelkou filmové produkční společnosti La Banda. Jako filmová producentka stojí například za esejstickým dokumentárním smímkem Dřevo Země Maso (Holz Erde Fleisch) z roku 2016.

MEZIPATRA QUEER FILM FESTIVAL

MEZIPATRA QUEER FILM FESTIVAL na Facebooku

L´Animale na Facebooku

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15913821419150
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ