Moje žádná rodina

online - DAFilms.cz

Meine keine Familie © Friedrichshof Wohnungsgenossenschaft

Německy; anglické titulky

Společné vlastnictví, volná láska, rozpad rodinných vazeb – to byly základní principy Friedrichshofu, největší komuny v Evropě, kterou založil vídeňský akcionista Otto Mühl na počátku sedmdesátých let. Režisér Paul-Julien Robert, který se v této komuně narodil, se vydává na osobní pouť do vlastní minulosti. Pomocí archivního materiálu, který je v tomto filmu zveřejněn poprvé, poskytuje režisér diferencovaný pohled na život v komuně a konfrontuje sebe a svou matku s otázkou „Co je to rodina?"

Snímek Moje žádná rodina byl na MFF Karlovy Vary uveden v soutěžní sekci a obdržel na Viennale 2012 Vídeňskou filmovou cenu za nejlepší dokument a na Dok.Fest v Mnichově cenu OmU.

Paul-Julien Robert se narodil roku 1979 v Paříži a vyrůstal v Rakousku a ve Švýcarsku. Studoval konceptuální umění ve Vídni a v Berlíně a natočil několik krátkých filmů, např. „Good morning sir“ a „Erlebt“. Dokument Moje žádná rodina je jeho celovečerní filmový debut.

Paul-Julien Robert vytvořil přesvědčivý a vyzrálý dokumentární film. Ač se jedná o niternou zpověď, je zachován umělecký nadhled i kvalita.
Dok.Fest München, posudek poroty

Moje žádná rodina (A 2012, 95 min.)
Režie: Paul-Julien Robert

>>> k filmu na DAFilms.cz

S účtem na Facebooku lze tento film v České republice streamovat zdarma pomocí možnosti „Sdílej a sleduj zdarma“. Alternativně, i bez facebookového uživatelského účtu, je možné streamovat nebo stahovat film za jednorázový poplatek nebo s předplatným získat přístup k dalším 2000 dokumentárním filmům z celého světa. Více o rakouských filmech na DAFilms

#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908731747677
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ