Mutzenbacher

Dokumentární film Ruth Beckermann

25.06.2024 20:00, Praha 1, Kino Světozor, Vodičkova 791

(c) Ruth Beckermann Filmproduktion

německy, anglické a české titulky

Román Josefine Mutzenbacher oder Die Geschichte einer Wienerischen Dirne je již více než sto let předmětem kontroverzí kvůli otevřenému zobrazení dětské a ženské sexuality. Dílo bylo vydáno anonymně a po dlouhá desetiletí připisováno rakouskému spisovateli Felixi Saltenovi (Bambi). Román byl po určitou dobu zakázán a zároveň oslavován jako vídeňská literatura světového formátu.

Významná rakouská režisérka Ruth Beckermann zveřejnila v novinách inzerát, v němž vyzývá „muže od 16 do 99 let“ k účasti na castingu na připravovaný film podle známého pornografického románu. Dokumentární film Mutzenbacher konfrontuje v bývalé továrně na rakve stovku mužských čtenářů s úryvky z díla. A stejně jako ve skutečném životě i na filmovém plátně vyvolává četba „pohoršlivých pasáží“ vzpomínky, erotické představy, ale také odmítavé reakce. Žijeme a milujeme v době, kdy je sex více všudypřítomný než kdy jindy, ale zároveň se setkáváme s vysoce moralizujícím prostředím.

Projekce je součástí programové řady Kina Světozor Dokumentární pondělí. Po promítání následuje diskuse s moderátorkami podcastu Vyhonit ďábla.

Vstupenky

novinky

Stipendia Styria-Artist-in-Residence (St.A.i.R.) spolkové země Štýrsko 2025
Uzávěrka přihlášek: 15.8.2024 Bližší informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ