My Darling Quarantine Short Film Festival

Online festival krátkých filmů

01.04. - 07.04.2020, online - www.talkingshorts.com

(c) www.talkingshorts.com

Ruší se festivaly, kina musela zavřít a všichni jsou v karanténě: Jako součást platformy „Talking Shorts“ proto vznikl online festival krátkých filmů My Darling Quarantine. Kurátorky a kurátoři festivalů krátkých filmů z Vídně, Cannes, Benátek, Locarna, Berlína a Drážďan společně vybrali kolekci krátkých filmů. Každý týden je představeno sedm nových krátkých filmů. Publikum může hlasovat pro svůj oblíbený film a peněžním darem podpořit organizaci Lékaři bez hranic a ty festivaly, které zrušení nejvíce postihlo.

Filmy jsou dostupné po celém světě na: My Darling Quarantine Short Film Festival

Za Rakousko se na sestavení programu a spuštění online festivalu krátkých filmů podílel festival VIS Vienna Shorts, ktrerý je dlouhodobým partnerem rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) v oblasti krátkých filmů a provádí předvýběr filmů pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu v kategorii Nejlepší krátký film. Pod názvem Přehlídka rakouských krátkých filmů je tento předvýběr každoročně prezentován v rámci sítě BMEIA v zahraničí.

My Darling Quarantine Short Film Festival

VIS Vienna Shorts

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908766107673
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ