Narcissus a Goldmund

28. FEBIOFEST – Mezinárodní filmový festival Praha

17.09. - 24.09.2021, Praha 1, Slovanský dům, Cinema City, Na Příkopě 22

© filmfonds-wien.at

Německy s anglickými a českými titulky

Podle bestselleru nositele Nobelovy ceny za literaturu Hermanna Hesseho.

Od režiséra oscarového filmu „Ďáblova dílna“ (Die Fälscher).

V temném středověku je mladý nezvedený Goldmund poslán svým otcem do kláštera, aby odčinil hříchy své matky, která je opustila. Tam se seznámí s Narcisem, geniálním učeným novicem, který je introvertní a odměřený. Zrodí se jedinečné a hluboké celoživotní přátelství. Narcis se rozhodne zůstat oddělený od světa v modlitbě a meditaci. Goldmund, který je vášnivý, smyslný a impulzivní, utíká z kláštera, aby žil životem tuláka. Jeho milostná a umělecká dobrodružství ho vedou k objevování krajností extáze i bolesti. Uplyne několik vzrušujících let, až se jednoho dne cesty těchto přátel opět zkříží…

Narcis a Goldmund je filmovou adaptací bestselleru nositele Nobelovy ceny za literaturu Hermanna Hesseho. Román, který poprvé vyšel v roce 1930, byl přeložen do více než 40 jazyků a od té doby inspiruje celé generace.

Vídeňský rodák Stefan Ruzowitzky na sebe upoutal pozornost již svým debutem Tempo (1996), za který získal Cenu Maxe Ophülse. Jeho nejúspěšnějším dílem za téměř třicetiletou kariéru se stal válečný snímek z roku 2007 Ďáblova dílna, který získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Ruzowitzky je také velkým fanouškem opery a pro Vídeňskou státní operu jich několik režíroval.

Narcissus a Goldmund / Narziss und Goldmund (AT/DE 2020, 118 min.)
Režie: Stefan Ruzowitzky

Trailer

Všechny termíny projekcí

Febiofest na Facebooku

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16384909521127
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ