Nebe nad Berlínem

Wim Wenders retrospektivní

08.02.2020 20:30, Praha 1, kino Ponrepo, Bartolomějská 11

© Wim Wenders Stiftung

Německy; české a anglické titulky

NEBE NAD BERLÍNEM je jeden z celkem čtyř filmů, které spolu vytvořili Wim Wenders a jeho dlouholetý souputník, rakouský nositel Nobelovy ceny za literaturu Peter Handke. Film je promítán v rámci retrospektivy Wendersových filmů, kterou organizuje Goethe-Institut ve spolupráci s kinem Ponrepo Narodního filmového archivu.

Andělé Cassiel a Damiel se opováží nesouhlasit s Bohem a tak jsou vyhnáni na zem – do Berlína. Nebe nad Wendersovým Berlínem je plné andělů v kabátech, kteří si – viditelní pouze dětem – přisvojují smrtelnost. Damiel se zamiluje do akrobatky Marion a nic si nepřeje toužebněji, než stát se také člověkem. Seznámí se s bývalým andělem a americkým hercem Peterem Falkem. Ten mu poradí, aby udělal velký krok a vzdal se svého andělského bytí, aby si mohl užívat prostých radostí pozemského života.

Nebe nad Berlínem (DE,FR 1987, 128 min.)
Režie: Wim Wenders
Hrají: Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander, Curt Bois, Peter Falk, Hans Martin Stier, Elmar Wilms, Sigurd Rachman, Beatrice Manowski, Lajos Kovács
Trailer

Wim Wenders retrospektivní

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15821947388247
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ