Nevrland

DAS FILMFEST - Festival německy mluvených filmů 2019

25.10.2019 20:30, Brno, Kino Art, Cihlářská 19

© Edition Salzgeber

Německy, Anglicky; německé/anglické a české titulky

Sedmnáctiletý Jakob žije se svým otcem a dědečkem v jednom malém bytě ve Vídni. Aby si vydělal nějaké peníze na studium, pracuje jako pomocná síla na jatkách, kde je zaměstnaný i jeho otec. Jakob bojuje s úzkostnou poruchou, která mu čím dál tím více komplikuje život. Jednou v noci pozná na erotickém video chatu šestadvacetiletého umělce Kristjana. Aniž by se ve skutečnosti potkali, začne mezi nimi vznikat virtuální přátelství. Teprve až po těžké ráně osudu sebere Jakob všechnu odvahu a vydá se na cestu do „Nevrlandu“, aby zahojil všechny rány ve své duši…

Film získal Cenu mladé poroty a Cenu za nejlepší herecký mladý talent pro hlavního představitele Simona Frühwirtha na filmovém festivalu Cena Maxe Ophülse 2019.

UPOZORNĚNÍ: Tento film obsahuje bílé, blikající světlo a scény a zvuky, které mohou u osob citlivých na světlo a trpících epilepsií způsobovat nevolnost a nepříjemné pocity a/nebo úzkostné a panické stavy.

Celý film obsahuje od začátku do konce tak podmanivé obrazy a tak kongeniální zvukový design, že člověk jen stěží uvěří, že se jedná o debut.
Der Tagesspiegel

Nevrland (AT 2019, 90 min.)
Režie: Gregor Schmidinger
Hrají: Simon Frühwirth, Paul Forman, Josef Hader, Wolfgang Hübsch, Anton Noori, Markus Schleinzer
Trailer

Vstupenky

Všechny informace:

DAS FILMFEST - Festival německy mluvených filmů
DAS FILMFEST na Facebooku

Všechny rakouské filmy a koprodukce v rámci Das Filmfestu 2019

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T15742210118614
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ