Oskar a Lili

DAS FILMFEST – Mimořádná online edice

08.02.2021 19:00, Online – DAFilms.cz

(c)_WEGAFilmproduktion

V originále s českými a anglickými titulky

Čečenské uprchlické děti Oskar a Lili žijí v Rakousku již šest let, ale stále nemají trvalý pobyt. Když má být rodina vyhoštěna, pokusí se jejich psychicky labilní matka o sebevraždu. Pokus o sebevraždu sice zapříčiní odklad vyhoštění, ale Oskar a Lili jsou matce odebráni a umístěni u různých pěstounů. Sourozenci tajně udržují kontakt a doufají, že se brzy zase uvidí i s maminkou. Krev není voda a jejich pevné sourozenecké pouto jim dává sílu vyrovnat se se složitou situací a překonávat nejrůznější byrokratické překážky.

Oskar a Lili režiséra Arashe T. Riahiho je adaptací stejnojmenného románu Moniky Helferové. Do filmu ale projektuje i své vlastní zkušenosti uprchlíka. Vytvořil tak hořkosladkou odyseu o mnoha způsobech, jak pohlížet na svět kolem sebe a přežít. Na festivalu Max-Ophüls-Preis 2020 získal snímek Cenu diváků.

Vizuálně okouzlující a dojemný filmový zážitek
Saarbrücker Zeitung

Online projekce snímku OSKAR A LILI (AT 2020, 102 min.) režiséra Arashe T. Riahiho na platformě DAFilms.cz. (Sledování filmů je možné jen na území České republiky.)

Film bude přístupný po dobu 48 hodin, a to od pondělí 8. 2. od 19.00. U každého filmu nabízíme prvních 100 zhlédnutí zdarma, dále pak za poplatek 99 Kč.

www.dasfilmfest.cz
Event na facebooku

novinky

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16146694609040
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ