Přednáška a případová studie: Mezinárodní distribuční strategie dokumentárního filmu Fragile Memory (2022)

East Doc Platform 2023 (24. – 30. 3. 2023)

27.03.2023 16:30, Praha 1, Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35

Fragile Memory 02_ © Igor Ivanko

pouze anglicky

Ředitelka mezinárodní sales společnosti Filmdelights, distributorka Christa Auderlitzky se ve své přednášce zaměří na představení konkrétních případových studií prodeje a distribuce filmových titulů z regionu střední a východní Evropy z katalogu její společnosti Filmdelights. Podrobně pak seznámí diváky s distribuční strategií mezinárodně oceňovaného filmu Fragile Memory (rež. Ihor Ivanko, UA, SK 2022). Svou lekci dále rozšíří o aktuální informace možností mezinárodní spolupráce a koprodukce rakouských tvůrců s producenty ze střední a východní Evropy.

Po studiích (divadelní, filmová a mediální věda) pracovala Christa Auderlitzky jako dramaturgyně vídeňského artového kina a v rakouské distribuční společnosti. Později se stala uměleckou ředitelkou Rakouské filmové galerie. Jako filmová expertka se účastní mnoha pitchingových fór. V roce 2010 založila společnost Filmdelights, která se zabývá mezinárodním prodejem a distribucí. Pro své klienty vytváří cross-marketingové a distribuční strategie s cílem využít komerční potenciál každého jednotlivého filmu.

Filmdelights je inovativní mezinárodní společnost specializující se na klasickou a digitální distribuci kreativních dokumentárních filmů. Řada zastupovaných filmů byla uváděna na mezinárodních filmových festivalech a získala významná ocenění.

Vstup zdarma

East Doc Platform 2023
East Doc Platform na Facebooku
IDF na Facebooku
IDF na Instagramu

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17160486010356
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ